Pošlete své staré kolo na cestu do Afriky - Tiskový servis

Pošlete své staré kolo na cestu do Afriky

  • 06. září 2023
  • 2 minuty čtení
  • Anna Dudková

Práší se na vaše staré kolo ve sklepě či garáži? Pošlete ho brázdit cesty do Gambie! Jízdní kola, pro která už nemáte využití, mohou africké děti přiblížit ke vzdělání díky projektu Kola pro Afriku. Jak se zapojit do sbírky a zároveň si doma uvolnit místo na nové cyklovybavení?

Kola pro Afriku. Foto: archiv KPA
Kola pro Afriku. Foto: archiv KPA

Princip projektu Kola pro Afriku je jednoduchý. Lidé věnují svá stará, často ne zcela bezvadná kola. Ta se opraví v sociální dílně v Ostravě nebo ve věznici v Heřmanicích a pak putují do africké Gambie, kde slouží žákům zapojených škol. Díky kolům totiž děti mohou překonat značné vzdálenosti mezi svými domovy a školami. Spolupracovníci projektu v Gambii se pak učí kola opravovat a servisovat tak, aby svému účelu mohla sloužit co nejdéle.

Zapojit se můžete i vy. Stačí nepotřebné kolo nebo cyklistický materiál dopravit do pavilonu Y na brněnském výstavišti 21. a 22. září od 14 do 18 hodin nebo 23. září od 10 do 18 hodin. Každý dárce dostane malou pozornost v podobě zvonku na kolo, lékárničky nebo reflexního přívěsku.

Do Gambie jsou nejvhodnější kola MTB 26" s ocelovým rámem, ale věnovat můžete i jiná. Ta, která se nehodí pro africký terén, opraví v sociální dílně v Ostravě a lidé si je pak mohou koupit na benefičním e-shopu www.kolaprokola.cz. Výtěžek pomáhá financovat celý projekt.

Podrobné informace o Kolech pro Afriku a celé sbírce najdete na webu www.kolaproafriku.cz.

Další články z rubriky