Přeskočit na obsah

Poslední prázdninový víkend nabídne jídlo, večírky i folklor

31. srpna 2018 3 minuty čtení
(gak) - Nezadržitelně se přiblížil konec prázdnin. Poslední víkend před začátkem školního roku tak přináší nepřeberné množství akcí, ze kterých si vyberou milovníci kultury, folkloru i sportu.

V pátek mohou zájemci navštívit radnici městské části Brno-střed. A to klidně mimo úřední hodiny. Radnice se totiž otevře veřejnosti. Připraveny jsou v každou celou hodinu prohlídky budovy, mimo to dojde na vernisáž fotografií Romana France, koncert kapely Radio gafa a poslední letňákové promítání filmu Velká nádhera. 

Jedna z posledních akcí festivalu UPROSTŘED se uskuteční od 18 hodin u Letohrádku Mitrovských. Uskuteční se zde letní večírek v režii brněnské komunity kolem modulárních synťáků. Na akci vystoupí zahraniční i místní hudebníci. 

Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská se představí mimo hranici Brna, konkrétně v Dolních Kounicích. V 19:30 v krásném prostředí kláštera Rosa Coeli zazní oratorium „Sedm posledních slov Vykupitelových na kříži“ od Josepha Haydna.

Ochutnat Asii umožní sobotní program na Malé Americe. Třetí ročník foodfestivalu nabídne více i méně známe asijské pokrmy, exotické ovoce, drinky i kávu. Nebude chybět hmyz ani kavárna s čajovnou a vodními dýmkami. Vstup je zdarma.

Druhý ročník street festivalu Jaselská open musel kvůli opravám ulice ale musel projít několika změnami - přejmenoval se na Jaselská closed a přesune se do parku na Rooseveltově ulici. Na celé odpoledne se sem přesunou podniky z Jaselské ulice. Těšit se tak můžete na Panksy, Čajovnu za zrcadlem, East Village Bar & Diner, Kentaur Bar & Barber Shop i Limbo, které se postarají o jídlo, pití, vodní dýmky i vaše vlasy. Na akci zahraje Hedvika&Harnach, NüDrive a další. Večer ukončí Don Juan Disco. 

Sportovci mohou zavítat na in-line ovál v Komárově. Od 17:30 se tam totiž uskuteční in-lineové závody pro veřejnost Brněnský KOMÁR. Více informací najdete na http://www.brnensky-komar.cz/.

Brněnskou legendou o koláři Birkovi se v neděli inspiruje Dušan Vitázek, který pokácí v Lednici strom, vyrobí z něj kolo a ten samý den ho dokutálí do Brna. Své snažení oslaví v 18:30 koncertem u Vaňkovky. Výtěžek z této akce poputuje Nadačnímu fondu Emil.

V sobotu a v neděli se budou s prázdninami loučit také na Riviéře. Kromě závodů v běhu se představí youtubeři, vystoupí také hudebníci. 

Milovníci folkloru by se měli tento víkend vydat do Líšně. Místní chasa totiž oslaví hody. V programu je tradiční krojovaný průvod i muzika. Kompletní program najdete na https://www.gotobrno.cz/akce/lisenske-hody-2018/. 

Víkendový program doplňuje také 29. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Brno. Ten byl zahájen včera na Nové radnici a nabízí vystoupení domácích i zahraničních souborů včetně doprovodného programu v ulicích. 

Tanec nabídne také Balet Národního divadla Brno na Špilberku. Letní BaLetní koktejl nabídne taneční mix toho nejlepšího z jejich repertoáru.

I během víkendových dnů je přístupná výstava ve vstupní hale Nemocnice Milosrdných bratří v Brně. Fotografická skupina Fotografovo pozdní odpoledne zde vystavuje svá díla. Výstava potrvá do 3. října.

Do dnešní půlnoci je také možné hlasovat o umístění sochy Josefa II. na Dominikánském náměstí. Vyjádřit svůj názor lze online na www.chcesjosefa.cz nebo osobně v Turistickém informačním centru města Brna na Panenské.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.