Poslední prázdninový víkend nabídne jídlo, večírky i folklor

  • 31. srpna 2018
  • 3 minuty čtení
(gak) - Nezadržitelně se přiblížil konec prázdnin. Poslední víkend před začátkem školního roku tak přináší nepřeberné množství akcí, ze kterých si vyberou milovníci kultury, folkloru i sportu.

V pátek mohou zájemci navštívit radnici městské části Brno-střed. A to klidně mimo úřední hodiny. Radnice se totiž otevře veřejnosti. Připraveny jsou v každou celou hodinu prohlídky budovy, mimo to dojde na vernisáž fotografií Romana France, koncert kapely Radio gafa a poslední letňákové promítání filmu Velká nádhera. 

Jedna z posledních akcí festivalu UPROSTŘED se uskuteční od 18 hodin u Letohrádku Mitrovských. Uskuteční se zde letní večírek v režii brněnské komunity kolem modulárních synťáků. Na akci vystoupí zahraniční i místní hudebníci. 

Brněnský filharmonický sbor Beseda brněnská se představí mimo hranici Brna, konkrétně v Dolních Kounicích. V 19:30 v krásném prostředí kláštera Rosa Coeli zazní oratorium „Sedm posledních slov Vykupitelových na kříži“ od Josepha Haydna.

Ochutnat Asii umožní sobotní program na Malé Americe. Třetí ročník foodfestivalu nabídne více i méně známe asijské pokrmy, exotické ovoce, drinky i kávu. Nebude chybět hmyz ani kavárna s čajovnou a vodními dýmkami. Vstup je zdarma.

Druhý ročník street festivalu Jaselská open musel kvůli opravám ulice ale musel projít několika změnami - přejmenoval se na Jaselská closed a přesune se do parku na Rooseveltově ulici. Na celé odpoledne se sem přesunou podniky z Jaselské ulice. Těšit se tak můžete na Panksy, Čajovnu za zrcadlem, East Village Bar & Diner, Kentaur Bar & Barber Shop i Limbo, které se postarají o jídlo, pití, vodní dýmky i vaše vlasy. Na akci zahraje Hedvika&Harnach, NüDrive a další. Večer ukončí Don Juan Disco. 

Sportovci mohou zavítat na in-line ovál v Komárově. Od 17:30 se tam totiž uskuteční in-lineové závody pro veřejnost Brněnský KOMÁR. Více informací najdete na http://www.brnensky-komar.cz/.

Brněnskou legendou o koláři Birkovi se v neděli inspiruje Dušan Vitázek, který pokácí v Lednici strom, vyrobí z něj kolo a ten samý den ho dokutálí do Brna. Své snažení oslaví v 18:30 koncertem u Vaňkovky. Výtěžek z této akce poputuje Nadačnímu fondu Emil.

V sobotu a v neděli se budou s prázdninami loučit také na Riviéře. Kromě závodů v běhu se představí youtubeři, vystoupí také hudebníci. 

Milovníci folkloru by se měli tento víkend vydat do Líšně. Místní chasa totiž oslaví hody. V programu je tradiční krojovaný průvod i muzika. Kompletní program najdete na https://www.gotobrno.cz/akce/lisenske-hody-2018/. 

Víkendový program doplňuje také 29. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Brno. Ten byl zahájen včera na Nové radnici a nabízí vystoupení domácích i zahraničních souborů včetně doprovodného programu v ulicích. 

Tanec nabídne také Balet Národního divadla Brno na Špilberku. Letní BaLetní koktejl nabídne taneční mix toho nejlepšího z jejich repertoáru.

I během víkendových dnů je přístupná výstava ve vstupní hale Nemocnice Milosrdných bratří v Brně. Fotografická skupina Fotografovo pozdní odpoledne zde vystavuje svá díla. Výstava potrvá do 3. října.

Do dnešní půlnoci je také možné hlasovat o umístění sochy Josefa II. na Dominikánském náměstí. Vyjádřit svůj názor lze online na www.chcesjosefa.cz nebo osobně v Turistickém informačním centru města Brna na Panenské.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít