Přeskočit na obsah

Pomocí směny s Lesy České republiky město scelí své pozemky

08. června 2022

Scelení městských lesů, které dovolí realizovat i nové projekty týkající se daných lokalit, přinese směna pozemků se státním podnikem Lesy České republiky. Radní dnes doporučili zastupitelům schválit směnu lesů o celkové výměře přes 31 hektarů.

Cílem směny je zisk lesních pozemků, jež navazují na stávající majetek města. Týká se jak brněnských, tak mimobrněnských lesů. „Lesy města Brna se starají o jeden z největších městských lesních komplexů v České republice. Pomocí směny se nám podaří získat pozemky, které podpoří jednolitost lesního porostu. Mezi zásadní patří nabytí lesů v Pisárkách. Ty jsou důležité pro budoucí výstavbu lanové dráhy do kampusu v Bohunicích,“ vysvětlil první náměstek primátorky Petr Hladík a dodal: „Konkrétně nám Lesy České republiky nabídly směnu v hodnotě 12 393 007 korun, námi nabízené pozemky mají hodnotu nižší, a to 7 064 708 korun. Rozdíl 5 328 299 korun se Brno zavázalo zaplatit. Jakmile proběhnou všechny legislativní náležitosti, bude nový majetek zahrnut do pachtovní smlouvy, kterou má město uzavřenou s městskou společností Lesy města Brna.“ 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
mobil: +420 773 749 963
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.