Přeskočit na obsah

Pomocí směny s Lesy České republiky město scelí své pozemky

08. června 2022
Scelení městských lesů, které dovolí realizovat i nové projekty týkající se daných lokalit, přinese směna pozemků se státním podnikem Lesy České republiky. Radní dnes doporučili zastupitelům schválit směnu lesů o celkové výměře přes 31 hektarů.

Cílem směny je zisk lesních pozemků, jež navazují na stávající majetek města. Týká se jak brněnských, tak mimobrněnských lesů. „Lesy města Brna se starají o jeden z největších městských lesních komplexů v České republice. Pomocí směny se nám podaří získat pozemky, které podpoří jednolitost lesního porostu. Mezi zásadní patří nabytí lesů v Pisárkách. Ty jsou důležité pro budoucí výstavbu lanové dráhy do kampusu v Bohunicích,“ vysvětlil první náměstek primátorky Petr Hladík a dodal: „Konkrétně nám Lesy České republiky nabídly směnu v hodnotě 12 393 007 korun, námi nabízené pozemky mají hodnotu nižší, a to 7 064 708 korun. Rozdíl 5 328 299 korun se Brno zavázalo zaplatit. Jakmile proběhnou všechny legislativní náležitosti, bude nový majetek zahrnut do pachtovní smlouvy, kterou má město uzavřenou s městskou společností Lesy města Brna.“ 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
mobil: +420 773 749 963
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.