Přeskočit na obsah

Odborníci na paliativní péči se setkají v Brně

23. října 2018 2 minuty čtení
(tis) - Ve dnech 24. a 25. října se v Brně uskuteční druhý ročník regionální konference nazvané Paliativní péče ve zdravotnictví a sociálních službách. Na Staré i Nové radnici se sejdou odborníci, kteří mají s paliativní péčí zkušenosti jak v České republice, tak i v zahraničí.

Paliativní medicína je jedním z témat zahrnutých v dlouhodobém strategickém dokumentu města Brna - Plánu zdraví města Brna 2018–2030. Přestože se jedná o problematiku, která se týká prakticky každého z nás, není v této oblasti stanovena jednotná koncepce na krajské ani celostátní úrovni. Aby koncepce paliativní péče pro pacienty byla skutečně funkční a prospěšná, ukázalo se jako nejdůležitější stanovení postupů, které budou společné pro město i kraj. Jedním z výsledků prvního ročníku konference proto bylo vytvoření pracovní skupiny, která byla pověřena přípravou podkladů pro koncepci poskytování paliativní péče pro Brno a Jihomoravský kraj s výhledem do roku 2050.

Jedním z hlavních bodů programu letošního ročníku tohoto prestižního setkání odborníků na paliativní péči tak bude seznámení se s průběžnými výsledky činnosti této pracovní skupiny a projednávání dalších témat, týkajících se např. komplexnosti služeb poskytovaných nevyléčitelně nemocným lidem, odlišností mezi obecnou a specializovanou paliativní péčí, komunikace i duchovních potřeb pacienta.

Konferenci pořádá Hospic sv. Alžběty pod záštitou Magistrátu města Brna a Jihomoravského kraje a je určena pro odbornou i laickou veřejnost.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.