Oceňovali se nejlepší brněnští pedagogové pro rok 2024 - Tiskový servis

Oceňovali se nejlepší brněnští pedagogové pro rok 2024

  • 11. dubna 2024
  • 2 minuty čtení

Tradiční akce pro nejlepší učitele a učitelky z Brna se konala i letos. Dnes odpoledne se udělovalo ocenění Učitel roku, jež v Rytířském sále Nové radnice převzalo osm pedagogických osobností. Vyhlašovaly se dvě kategorie, a to Výrazná pedagogická osobnost roku a Ocenění za dlouhodobou tvůrčí pedagogickou činnost.

„Ocenění Učitel roku je perfektní způsob, jak vyzdvihnout snahu, zápal a zkušenosti brněnských pedagogů a pedagožek. Kvalitní vyučující bývají zásadními osobnostmi, které mohou nadchnout děti a nesmazatelně se zapsat nejen do života jejich, ale i celých rodin,“ zmínila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Učitele a učitelky k ocenění navrhují zřizovatelé škol, ředitelé a ředitelky či pedagogické kolektivy škol zřizovaných městem Brnem i městskými částmi. Stejnou pravomoc mají také členové a členky školské rady. „Letos se sešlo dohromady 27 návrhů na ocenění pedagogických osobností. Všechny tyto ženy a muži si zaslouží hlubokou poklonu a poděkování za špičkovou práci, kterou ve svém oboru odvádějí. Nadšení, s nímž se dětem a mládeži věnují, je skutečně obdivuhodné,“ poznamenala radní pro oblast školství Irena Matonohová.

V první kategorii Výrazná pedagogická osobnost roku se rozdala tři ocenění. Získala je učitelka Základní školy a Mateřské školy Merhautova 37 Dagmar Dědičová, dále učitelka Základní školy a mateřské školy Husova 17 Ludmila Fidlerová a učitelka Marcela Kuchyňková ze Základní školy Mutěnická 23.

Zároveň se udělovala Ocenění za dlouhodobou tvůrčí pedagogickou činnost. Z Mateřské školy Slunná 25 byla vybrána učitelka Dana Kalová, přičemž následovala i trojice pedagožek a jeden pedagog ze základních škol. Jmenovitě učitelka Základní školy Jana Babáka 1 Zina Hošková nebo učitelka Základní školy a mateřské školy Vedlejší 10 Mária Kalábová. Osmičku oceněných uzavřeli ředitelka Základní školy Horácké náměstí 13 Ivana Melichárková a ředitel Základní školy Masarova 11 Ivo Zálešák.

 

Udělování ocenění Učitel roku, foto: Z. Kolařík


 

Udělování ocenění Učitel roku, foto: Z. Kolařík


 

  • Kontakt pro média

    Tadeáš Mima

    Pracovník vztahu k veřejnosti Tiskového střediska MMB

Další články z rubriky