Přeskočit na obsah

Nové chodníky i přechody pro chodce vzniknou na Kociánce. Město zpracuje investiční záměr

04. května 2022

Bezpečný pohyb pěším na jižní části ulice Kociánka v Králově Poli by měl zajistit investiční záměr, jehož zpracování dnes odsouhlasili brněnští radní. Jeho cílem je vytvořit na jedné straně nový chodník, na druhé straně upravit stávající, zajistit bezbariérový přístup a umístit přechody pro chodce v blízkosti zastávek městské hromadné dopravy. Investiční záměr, který se nyní bude zpracovávat, reaguje na zvyšující se pohyb chodců v oblasti Kociánky mezi ulicemi Jarmily Kurandové a Zaječí hora.

„Vybudování nových a úprava starých chodníků se týká ulice Kociánka v jižní části, tedy od křížení s ulicí Jarmily Kurandové po křížení s ulicí Zaječí hora. V této části ulice se nachází několik autobusových zastávek a chybí tu jakýkoli přechod pro chodce. Chodník je většinou pouze na jedné straně. V oblasti se ale stále rozšiřuje zástavba a roste zde počet služeb, s čímž se pojí i mnohem vyšší pohyb chodců. Pro jejich bezpečnost je tak nutné vybudovat chodník po obou stranách, zajistit bezbariérový přístup a umístit k zastávkám přechody,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková

Podrobná dokumentace bude zpracována až na základě investičního záměru a bude navazovat na projekty Narovnání Kociánky a úpravu autobusové zastávky Firkušného ve směru z města. V tuto chvíli tak není jasná ani konkrétní podoba projektu, ani jeho finální cena. Předpokládá se ale, že investice by mohla vyjít na 7 790 000 korun včetně DPH.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.