Městský dům na Solniční se připravuje na rekonstrukci. Prostory využije přímo magistrát - Tiskový servis

Městský dům na Solniční se připravuje na rekonstrukci. Prostory využije přímo magistrát

  • 07. června 2024
  • 1 minuta čtení

Dočasný azyl tu našlo Středisko volného času Lužánky, jehož sídlo se nyní ve stejnojmenném parku rekonstruuje. Až opravy skončí a prostory se uvolní, pracovní ruch se přesune sem – na Solniční 12. Pro opravu městského domu tento týden radní vybrali projektanta. 

„Před dvěma lety jsme dokončili velkou rekonstrukci budovy, ve které sídlí Středisko volného času Lužánky. Během prací se ale ukázala nutnost ještě dalších oprav, a tak část kroužků stále zůstává v náhradních prostorách na Solniční. V Lužánkách tak ještě do března příštího roku stavbaři zesílí stropy a provedou s tím související úpravy příček a rozvodů. Pak už bude vše připraveno na návrat volnočasových aktivit a my se budeme moct pustit do rekonstrukce domu na Solniční. Zde připravíme nové kanceláře a archivní prostory pro magistrát,“ uvedla náměstkyně Karin Podivinská.

Projektovou dokumentaci rekonstrukce Solniční 12 zpracuje MERU ATELIER za 3 miliony Kč bez DPH. Předpokládaná cena byla přitom o 2 miliony vyšší. Předpokládaný termín odevzdání je v polovině příštího roku, s pracemi by se mohlo začít po výběru zhotovitele ještě před koncem roku 2025. Půjde o kompletní rekonstrukci a sanaci budovy včetně technologických rozvodů, rekonstrukci dvorního traktu a o novou přístavbu výtahu. Cenu město odhaduje na 70 milionů korun, blíže ji ale stanoví až projektová dokumentace.

Další články z rubriky