Město uzavírá memorandum s ECON MUNI, pomůže s kurzem o ekonomice samospráv - Tiskový servis

Město uzavírá memorandum s ECON MUNI, pomůže s kurzem o ekonomice samospráv

  • 17. dubna 2024
  • 2 minuty čtení

Rada města Brna dnes schválila memorandum o spolupráci s Ekonomicko-správní fakultou Masarykovy univerzity na projektu MUNI 3.2.1. V rámci něj se podporují nové formy vzdělávání spojené s aktuálními potřebami trhu práce. V součinnosti s univerzitou tak vznikne specializovaný kurz celoživotního vzdělávání, který se zaměří na ekonomickou agendu samospráv.

Cílem nového memoranda je spolupráce města Brna s Ekonomicko-správní fakultou Masarykovy univerzity, z níž vzejde specializovaný kurz Řízení ekonomické agendy obcí a krajů s využitím geografických informačních systémů. Nový kurz se tak stane dalším výsledkem dlouhodobé spolupráce mezi městem Brnem a Masarykovou univerzitou v oblasti rozvoje veřejné správy. 

„Brno je díky svému datovému portálu považováno za jednoho z lídrů této agendy v Česku. Masarykova univerzita jej proto oslovila, zda by své know-how s řízením pomocí sběru a analýzy dat sdílelo i s ostatními samosprávami,“ přiblížil zapojení města do projektu radní pro oblast participace Petr Bořecký. Kurz se zařadí do vysokoškolského programu celoživotního vzdělávání.

„S městem Brnem nejde o první spolupráci, dokončených projektů nebo těch v realizaci máme více. Jsme velmi rádi za propojování aktivit akademické a veřejné sféry,“ dodal vedoucí Katedry regionální ekonomie Vilém Pařil.

Projekt MUNI 3.2.1 vychází z Národního plánu obnovy pro oblast vysokých škol 2022–2024. Díky němu získávají vysoké školy příspěvek ze státního rozpočtu, aby se adaptovaly na nové formy učení či na aktuální potřeby trhu práce.

  • Kontakt pro média

    Tadeáš Mima

    Pracovník vztahu k veřejnosti Tiskového střediska MMB

Další články z rubriky