Přeskočit na obsah

Město se vyjádří k projektu Augarten. Požaduje jeho úpravu a záruky

17. března 2021

Na Ponavě by v budoucnu mohly vyrůst dva nové domy. Soukromý investor připravuje jejich výstavbu a obrátil se na město Brno s žádostí o vyjádření k projektové dokumentaci k územnímu řízení. Radní dnes na svém jednání záměr projednali a shodli se na podobě podmínek, které budou investorovi zaslány.

Navrhovaný projekt je složen ze 2 budov, které jsou situovány mezi ulice Střední, Rybníček a Sportovní. Celkem je avizováno vybudování 144 bytů, 181 ubytovacích jednotek, 1 komerčního prostoru, 391 odstavných a parkovacích stání a 8 venkovních parkovacích stání při ulici Rybníček. Střechy by měly být zelené, mezi jednotlivými bytovými a ubytovacími jednotkami bude také doplněna vzrostlá zeleň.

Dopravní napojení záměru je navrženo dvěma samostatnými sjezdy do podzemních garáží z ulice Rybníček a z ulice Sportovní. Oba vjezdy umožňují pravé odbočení na ulici Sportovní a levé odbočení ve směru k obchodnímu domu Kaufland. Součástí projektu je vytvoření parku s dětským hřištěm.

„Po investorovi požadujeme, aby s městem Brnem uzavřel plánovací smlouvu, která by řešila záruky na vybudování veřejných prostranství, zařízení pro zpomalení odtoků dešťové vody a vysázení zeleně. Ve smlouvě bude stanoven investiční příspěvek vyplývající ze Zásad pro spolupráci s investory na rozvoji veřejné infrastruktury statutárního města Brna. Součástí smlouvy bude také požadavek na zajištění odpovídající kapacity mateřské školy,“ přiblížil Filip Chvátal, radní pro oblast územního plánování a rozvoje.

Město dále požaduje například snížení jedné budovy tak, aby nebyla vyšší než 40 metrů. „Reagujeme tak na charakter okolní zástavby, která tuto hranici nepřekračuje. Pokud by byla navržená budova vystavěna v původním rozměru, narušila by profil této lokality. Dále požadujeme, aby pás zeleně před jednou z budov navázal na předzahrádku stávajícího bytového domu v ulici Sportovní 11. Podél ulice Rybníček by investor měl vysázet stromy. Co se týče plochých střech, ty by měly být vždy zelené,“ doplnil Filip Chvátal.

V případě uzavření výše uvedené smlouvy, uhrazení investičního příspěvku a splnění výše uvedených požadavků nemá město Brno k územnímu řízení o umístění stavby nazvané „Komplex Augarten, Brno“ žádné další připomínky.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.