Přeskočit na obsah

Město se vyjádří k projektu Augarten. Požaduje jeho úpravu a záruky

17. března 2021

Na Ponavě by v budoucnu mohly vyrůst dva nové domy. Soukromý investor připravuje jejich výstavbu a obrátil se na město Brno s žádostí o vyjádření k projektové dokumentaci k územnímu řízení. Radní dnes na svém jednání záměr projednali a shodli se na podobě podmínek, které budou investorovi zaslány.

Navrhovaný projekt je složen ze 2 budov, které jsou situovány mezi ulice Střední, Rybníček a Sportovní. Celkem je avizováno vybudování 144 bytů, 181 ubytovacích jednotek, 1 komerčního prostoru, 391 odstavných a parkovacích stání a 8 venkovních parkovacích stání při ulici Rybníček. Střechy by měly být zelené, mezi jednotlivými bytovými a ubytovacími jednotkami bude také doplněna vzrostlá zeleň.

Dopravní napojení záměru je navrženo dvěma samostatnými sjezdy do podzemních garáží z ulice Rybníček a z ulice Sportovní. Oba vjezdy umožňují pravé odbočení na ulici Sportovní a levé odbočení ve směru k obchodnímu domu Kaufland. Součástí projektu je vytvoření parku s dětským hřištěm.

„Po investorovi požadujeme, aby s městem Brnem uzavřel plánovací smlouvu, která by řešila záruky na vybudování veřejných prostranství, zařízení pro zpomalení odtoků dešťové vody a vysázení zeleně. Ve smlouvě bude stanoven investiční příspěvek vyplývající ze Zásad pro spolupráci s investory na rozvoji veřejné infrastruktury statutárního města Brna. Součástí smlouvy bude také požadavek na zajištění odpovídající kapacity mateřské školy,“ přiblížil Filip Chvátal, radní pro oblast územního plánování a rozvoje.

Město dále požaduje například snížení jedné budovy tak, aby nebyla vyšší než 40 metrů. „Reagujeme tak na charakter okolní zástavby, která tuto hranici nepřekračuje. Pokud by byla navržená budova vystavěna v původním rozměru, narušila by profil této lokality. Dále požadujeme, aby pás zeleně před jednou z budov navázal na předzahrádku stávajícího bytového domu v ulici Sportovní 11. Podél ulice Rybníček by investor měl vysázet stromy. Co se týče plochých střech, ty by měly být vždy zelené,“ doplnil Filip Chvátal.

V případě uzavření výše uvedené smlouvy, uhrazení investičního příspěvku a splnění výše uvedených požadavků nemá město Brno k územnímu řízení o umístění stavby nazvané „Komplex Augarten, Brno“ žádné další připomínky.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.