Přeskočit na obsah

Město opět podpoří projekt „Síť brněnských otevřených škol“

08. června 2022

Rada města Brna dnes doporučila zastupitelstvu schválit účelovou neinvestiční dotaci Základní škole a Mateřské škole Pramínek na zajištění projektu „Síť brněnských otevřených škol“.

Síť brněnských otevřených škol byla založena na pomoc školám při rozvíjení doplňkových služeb v oblasti celoživotního učení, společného trávení volného času celých rodin, rozvoje dobrovolné činnosti rodičů ve prospěch školy, podpory výchovy ke zdravému životnímu stylu, zlepšování klima na škole či sportovně kulturně zábavných aktivit. 

„Síť brněnských otevřených škol považuji za jeden z našich nejdůležitějších projektů týkajících se vzdělávání. Díky němu totiž hranice výuky a výchovy nedefinuje zvonění po poslední hodině dne, ale školy se jeho prostřednictvím snaží nabízet široké spektrum užitečných aktivit vysoko nad rámec svých povinností,“ uvedl radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.

Zapojené školy se snaží udržovat různé standardy, jako je například spolupráce s rodinou, nabídka možnosti celoživotního vzdělávání nebo pravidelné informování o výchovné činnosti.

Do SBOŠ je zapojeno 23 brněnských škol. Více o projektu včetně seznamu zapojených škol najdete na https://www.otevreneskoly.cz/.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.