Přeskočit na obsah

Město koupí hasičům dvě cisterny za 15 milionů korun

17. března 2021

Dvě prvovýjezdové cisternové automobilové stříkačky, určené pro okamžitý zásah nejen v místě požáru, ale třeba i u dopravních a technických nehod, přibydou letos na líšeňské hasičské stanici. Brněnští radní dnes schválili firmu, která nové cisterny dodá. Bude to THT Polička, jejíž nabídková cena 15 449 280 korun byla mezi účastníky nejnižší.

„Jsem ráda, že má město možnost podporovat záchranný sbor a vyjádřit mu tak hmatatelné poděkování za pomoc, kterou denně poskytuje našim občanům. Po nové sanitce, kterou od nás letos už dostala jihomoravská záchranka, teď finalizujeme nákup dvou požárních automobilů, které hasiči dostanou nejpozději v prosinci. Pokračujeme tak v plnění našeho závazku, že s vybavením těchto záchranných složek budeme pomáhat každoročně,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Dvě nová auta dodá společnost THT Polička, s. r. o., jejíž nabídková cena 15 449 280 korun včetně DPH byla mezi účastníky nejnižší. Vozidla tak rozšíří řadu dalších šesti, která už Brno v minulých letech hasičům pořídilo. Další informace najdete v tiskové zprávě z ledna letošního roku.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.