Přeskočit na obsah

Brno nakoupí dvě nové požární cisterny pro hasiče. Sloužit budou na stanici v Líšni

27. ledna 2021
Rada města Brna dnes schválila zahájení veřejné zakázky na nákup dvou nových prvovýjezdových požárních cisteren CAS 20 s příslušenstvím pro brněnské hasiče. Tyto finanční prostředky na nákup vozidel byly již Hasičskému záchrannému sboru Jihomoravského kraje schváleny Zastupitelstvem města Brna.

Veřejná zakázka bude vyhlášena na nákup dvou hasičských vozidel určených pro hasičskou stanici Brno-Líšeň. Cisterny tak výrazně omladí její vozový park. „Spolupráce města Brna s jihomoravskými hasiči je dlouhodobě na skvělé úrovni, aktuální pomoc při zvládání epidemie covid-19 je toho důkazem. Nasazení jednotek při stavbě polní nemocnice na brněnském výstavišti nebo zapojení do odběrů při testování ji zásadně pomáhá zvládat. Jsme tedy velmi rádi, že můžeme hasičský sbor podpořit v modernizaci cisteren. Auta, která budou speciálně vybavena k dlouhodobým zásahům a budou splňovat všechny potřebné atesty, by měla začít sloužit v prosinci letošního roku,“ podotkla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Provovýjezdová hasičská vozidla jsou určena na okamžitý zásah nejen v místě požáru, ale i u dopravních a technických nehod či celé řady jiných zásahů. Celková předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 13 223 140 korun bez DPH a je stanovena jako nejvýše přípustná.
Nákup je realizován v souladu s Koncepcí podpory požární ochrany a ochrany obyvatelstva ve městě Brně, schválené Zastupitelstvem města Brna v říjnu 2016 a aktualizované v listopadu 2019. Od roku 2018 město Brno nakoupilo jihomoravským hasičům 6 cisternových automobilových stříkaček.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.