Přeskočit na obsah

Brno nakoupí dvě nové požární cisterny pro hasiče. Sloužit budou na stanici v Líšni

27. ledna 2021

Rada města Brna dnes schválila zahájení veřejné zakázky na nákup dvou nových prvovýjezdových požárních cisteren CAS 20 s příslušenstvím pro brněnské hasiče. Tyto finanční prostředky na nákup vozidel byly již Hasičskému záchrannému sboru Jihomoravského kraje schváleny Zastupitelstvem města Brna.

Veřejná zakázka bude vyhlášena na nákup dvou hasičských vozidel určených pro hasičskou stanici Brno-Líšeň. Cisterny tak výrazně omladí její vozový park. „Spolupráce města Brna s jihomoravskými hasiči je dlouhodobě na skvělé úrovni, aktuální pomoc při zvládání epidemie covid-19 je toho důkazem. Nasazení jednotek při stavbě polní nemocnice na brněnském výstavišti nebo zapojení do odběrů při testování ji zásadně pomáhá zvládat. Jsme tedy velmi rádi, že můžeme hasičský sbor podpořit v modernizaci cisteren. Auta, která budou speciálně vybavena k dlouhodobým zásahům a budou splňovat všechny potřebné atesty, by měla začít sloužit v prosinci letošního roku,“ podotkla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Provovýjezdová hasičská vozidla jsou určena na okamžitý zásah nejen v místě požáru, ale i u dopravních a technických nehod či celé řady jiných zásahů. Celková předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 13 223 140 korun bez DPH a je stanovena jako nejvýše přípustná.
Nákup je realizován v souladu s Koncepcí podpory požární ochrany a ochrany obyvatelstva ve městě Brně, schválené Zastupitelstvem města Brna v říjnu 2016 a aktualizované v listopadu 2019. Od roku 2018 město Brno nakoupilo jihomoravským hasičům 6 cisternových automobilových stříkaček.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.