Město chce směnit pozemky na Kamenném vrchu a postavit tam byty

  • 27. ledna 2021
Výstavba na Kamenném vrchu i na Pekařské by se přiblížila díky směně pozemků, kterou dnes radní doporučili zastupitelům schválit. Město by díky ní téměř scelilo území na Kamenném vrchu, kde připravuje stovky družstevních bytů, a společnost IMPERA má developerské plány s územím na rohu Pekařské a Anenské. Definitivní slovo budou mít zastupitelé na únorovém zasedání.

„Schválení této směny zastupiteli bude jedním z posledních klíčových kroků k tomu, aby došlo ke scelení pozemků nutných pro plánovanou bytovou výstavbu města Brna. V uvedené lokalitě se chystáme postavit 350 družstevních bytů, pro které jsme v prosinci vybrali projektanta (viz tiskovou zprávu). Ke stavebnímu povolení bychom projekt chtěli dovést do dvou let a v roce 2025 by se mělo kolaudovat,“ popsal plány města náměstek primátorky města Brna pro oblast bydlení Jiří Oliva.

Brno díky této směně nabyde od společnosti IMPERA pozemky jednak ve zmíněném Novém Lískovci, jednak přímo kolem křižovatky Pekařské a Anenské. IMPERA city je totiž vlastníkem některých pozemků, na kterých jsou například chodníky. Tím dojde k vypořádání majetkoprávních vztahů u této veřejně využívané infrastruktury.

Zobrazení lokalit směňovaných pozemků v mapě, zdroj MMB

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy