Kraví hora jako zelená oáza. Vznikl zde nový Park pod hvězdami - Tiskový servis

Kraví hora jako zelená oáza. Vznikl zde nový Park pod hvězdami

Zanedbané prostranství nad Gymnáziem Matyáše Lercha se přeměnilo v nový park. Dříve těžko přístupná lokalita na místě bývalých zahrádek se pyšní novými cestami, zelení i místy pro odpočinek, nechybí ani dětské hřiště.

Park pod hvězdami na Kraví hoře

Park pod hvězdami na Kraví hoře

Oblast nově slouží návštěvníkům všech věkových kategorií. Po úpravách, které začaly loni v létě, vznikl Park pod hvězdami. Ten je koncipovaný jako veřejná zahrada. Nechybí zde nové stromy, keře nebo trvalky. Zachována byla i stávající zeleň z bývalých zahrádek včetně stromů a cenných rostlin.

Zejména děti ocení nové hřiště. Ostatní se mohou těšit na pobytové terasy pro odpočinek nebo zajímavý výhled na lom Hády. Po otevření blízkého parku Kadetka, který vznikl na místě bývalé vojenské jídelny, se jedná o další prostranství, které láká k návštěvě Kraví hory.

Plán na výstavbu nového parku nad gymnáziem vznikl před třemi lety. Projekt tehdy usiloval o přízeň veřejnosti v participativním rozpočtu města Brna Dáme na vás. Nápad autora Jiřího Kohoutka ale těsně neuspěl. Přesto se ho nakonec podařilo uskutečnit díky spolupráci Brna a městské části Brno-střed.

Další články z rubriky