K pronájmu je čtrnáct startovacích bytů, žádosti přijímáme do 29. května

 • 22. května 2023
 • 2 minuty čtení
 • Radka Loukotová

Aktualizace 22. 5. 

Zcela nové byty na Vranovské, nedávno postavené moderní bydlení na Vojtově i časem prověřené a stále oblíbené byty na Stamicově v Kohoutovicích – tak vypadá aktuální nabídka startovacích bytů, o které se lidé mohou hlásit do 29. května.

Ve středu 24. května se uskuteční prohlídka startovacích bytů v domě Vranovská 1a. Prohlídka začíná v 15 hodin a bude trvat hodinu. Sraz je před domem. 

Momentálně jsou volné tyto byty:

 • 1 + 1 na Stamicově za 85 Kč/m2/měsíc,
 • osm dvoupokojových bytů a dvě garsonky na Vranovské 1a, u níž byla nedávno dokončena rekonstrukce (psali jsme zde), za 85 Kč/m2/měsíc,
 • tři garsonky na Vojtově za 96,41 Kč/m2/měsíc.

Částka nájemného se každoročně k 1. 7. upravuje o míru inflace. Zastupitelé ale pro letošek uplatnění inflační doložky odpustili, a tak ke zvýšení dojde nejdříve v roce 2024.

Žadateli musejí být páry (sezdané, registrované i nesezdané) nebo maximálně 5členné rodiny (s ohledem na velikost bytu), oba členové páru musejí být zletilí, ale zároveň mladší 40 let. Nesmějí vlastnit nemovitost určenou k bydlení. Společný čistý příjem obou žadatelů se pohybuje mezi 32 282 a 68 600 korun (tj. 0,8–1,7násobek průměrné hrubé mzdy v České republice vyhlášené Českým statistickým úřadem za rok 2022). Žádost je nutno doručit na Magistrát města Brna do 29. 5. 2023.

Další podmínky jsou zveřejněny na webu https://bydleni.brno.cz/startovaci-byty-2/.

Dočtete se v Metropolitanu

 • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
  Kam jdeš, divadlo? Do Brna

  Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít