Přeskočit na obsah

Bytový dům na Vranovské prošel kompletní rekonstrukcí, zabydlí ho 22 domácností

14. dubna 2023

O šest více bytů než před rekonstrukcí, bezbariérový přístup, zachované komerční jednotky v přízemí, půdní prostor nachystaný na případnou další vestavbu – to vše získal bytový dům na Vranovské 365/1a během stavebních prací, které trvaly rok a půl a vyžádaly si 75milionovou investici. Dům teď začnou postupně zaplňovat noví nájemníci, od mladých rodin po seniory.

V domě je namísto původních šestnácti nyní dvaadvacet bytů, z toho 2 garsoniéry s charakterem sociálního bytu, 6 garsoniér určených pro seniory, 4 garsoniéry určené jako bezbariérové byty a 10 startovacích bytů, z toho 8 dvoupokojových a 2 garsoniéry.

„Zatímco na byty sociální, seniorské i bezbariérové čekají lidé v pořadníku, na byty startovací je vždy vyhlášeno výběrové řízení a ze zájemců se následně losuje. Momentálně máme takto uvolněných osm startovacích bytů rozmístěných jak v centru, tak v Kohoutovicích. Tyto nové byty na Vranovské budou k dispozici v následujícím výběrovém řízení, zabydleny by měly být do tří měsíců. Všechny informace najdou zájemci na webu bydleni.brno.cz,“ uvedla náměstkyně pro oblast bydlení Karin Podivinská.

Nájemné ve všech bytech je stanoveno na 85 Kč/m²/měsíc s tím, že tato částka se každoročně k 1. 7. upravuje o míru inflace. Zastupitelé ale pro letošek uplatnění inflační doložky odpustili, a tak ke zvýšení dojde nejdříve v roce 2024.

Původní dům z roku 1892 měl celkem 5 nadzemních a jedno podzemní podlaží. Objekt byl v celkově velmi špatném stavu, ve dvorní části domu byly dokonce propadlé stropy. V rámci celkové rekonstrukce, která byla zahájena v říjnu 2021, dostala dvorní část nadstavbou ještě jedno patro se dvěma byty o velikosti 1 + kk. Bezbariérovost zajišťuje přistavěný výtah. V přízemí zůstaly zachovány dvě komerční jednotky, které posléze město nabídne k pronájmu.

Celkové investiční náklady činily 75 milionů korun s DPH.

Kontakt pro média

Radka Loukotová

redaktorka Tiskového střediska MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.