Přeskočit na obsah

K projektové dokumentaci na první etapu rekonstrukce Mendlova náměstí se vyjádří i město

08. září 2021
Společnost PK OSSENDORF požádala v zastoupení statutárního města Brna (jakožto investora stavby) o vyjádření k dokumentaci pro společné územní a stavební řízení na první fázi úpravy veřejného prostranství na Mendlově náměstí. Na dnešním zasedání se tímto tématem zabývali radní.

Předložený záměr řeší rekonstrukci veřejného prostranství Mendlova náměstí, a to s ohledem na všechny jeho funkce. Opravy zajistí vyšší komfort v prostoru, který je zásadním přestupním uzlem MHD, a vytvoří místo pro sochu G. J. Mendela. Celková koncepce řešení prostoru náměstí vychází z architektonického návrhu zpracovaného kanceláří Chybik+Kristof Architects & Urban Designers.

„Samotné práce budou probíhat na etapy, aby byla zajištěna obsluha Mendlova náměstí. Součástí projektu je úprava polohy terminálu MHD, vybudování nového zastávkového pruhu a ostrůvku na ulici Veletržní, opravy chodníků a uzavření výjezdu autobusů a trolejbusů z Mendlova náměstí do křižovatky ulic Veletržní a Křížová. Počítáme s tím, že všechny zastávky budou nově bezbariérové,“ uvedl Petr Hladík, první náměstek primátorky.

Součástí navrhované stavby je také vybudování technické infrastruktury a obnova stávajících vedení. Jedná se například o kanalizační přípojky, vodovodní přípojky, veřejné osvětlení, přeložky trakčních stožárů apod.

"Centrální prostor bude zvýrazněn červeným barevným kruhem, ostatní povrchy zůstanou šedé. Dále zde budou instalovány přístřešky, nový mobiliář, stojany na kola nebo veřejné pítko. V neposlední řadě bude revitalizována i zeleň. Díky tomu zde budou vysázeny odolnější stromy a také tu vznikne městská louka,“ popsal Filip Chvátal, radní pro oblast územního plánování a rozvoje.

S předloženou projektovou dokumentací pro společné řízení radní souhlasili.

O rekonstrukci Mendlova náměstí se dočtete také v tiskové zprávě z července 2021: https://www.brno.cz/brno-aktualne/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/a/promena-lokality-nabira-obratky-uz-se-pracuje-i-u-podjezdu-caracasna-mendlove-namesti-se-zacne-na/.

Navrhovaná podoba Mendlova náměstí (Chybik+Kristof Architects & Urban Designers)

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.