Přeskočit na obsah

K memorandu k adaptaci na klimatickou změnu se připojila Komerční banka

26. ledna 2022

Brno se přistoupením k Paktu starostů a primátorů zavázalo, že na svém území sníží do roku 2030 emise CO2 nejméně o 40 procent. K tomuto kroku se snaží motivovat i terciární sektor, z něhož se zapojilo už 55 partnerů. Dnes brněnští radní schválili připojení Komerční banky, a. s.

V září 2017 Zastupitelstvo města Brna schválilo přistoupení k Paktu starostů a primátorů. Jako signatář se město dobrovolně zavázalo, že na svém území sníží emise CO2 nejméně o 40 procent do roku 2030 od roku výchozího (rok 2000) a zvýší svou odolnost vůči lokálním dopadům klimatických změn.

Emisní bilancí bylo zjištěno, že největším producentem emisí CO2 na území města Brna je terciární sektor. Jen v loňském roce město na Festivalu architektury podepsalo s 25 společnostmi z tohoto sektoru Memorandum o dlouhodobé spolupráci na závazku statutárního města Brna k adaptaci na klimatické změny. První signatáři se připojili už v předchozím roce 2020.

„Touto cestou se snažíme připravit Brno na klimatickou změnu. Chceme proto snížit emise oxidu uhličitého
o 40 procent, přičemž výchozím bodem je rok 2000. Z tohoto cíle jsme zatím ukrojili 8 procent. Zbývá 9 let
a před námi je ještě 32 % emise skleníkových plynů. Je téměř jasné, že město samo nemůže v tomto boji zvítězit, proto vítám připojení velkých a zodpovědných firem, jako je i Komerční banka. Celkem se doposud k memorandu připojilo už 55 společností a institucí,“

uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Společnost Komerční banka projevila zájem připojit se k této spolupráci, ale požadovala drobnou formální úpravu v textu memoranda schváleného radními 28. srpna 2019.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.