Přeskočit na obsah

K memorandu k adaptaci na klimatickou změnu se připojila Komerční banka

26. ledna 2022
Brno se přistoupením k Paktu starostů a primátorů zavázalo, že na svém území sníží do roku 2030 emise CO2 nejméně o 40 procent. K tomuto kroku se snaží motivovat i terciární sektor, z něhož se zapojilo už 55 partnerů. Dnes brněnští radní schválili připojení Komerční banky, a. s.

V září 2017 Zastupitelstvo města Brna schválilo přistoupení k Paktu starostů a primátorů. Jako signatář se město dobrovolně zavázalo, že na svém území sníží emise CO2 nejméně o 40 procent do roku 2030 od roku výchozího (rok 2000) a zvýší svou odolnost vůči lokálním dopadům klimatických změn.

Emisní bilancí bylo zjištěno, že největším producentem emisí CO2 na území města Brna je terciární sektor. Jen v loňském roce město na Festivalu architektury podepsalo s 25 společnostmi z tohoto sektoru Memorandum o dlouhodobé spolupráci na závazku statutárního města Brna k adaptaci na klimatické změny. První signatáři se připojili už v předchozím roce 2020.

„Touto cestou se snažíme připravit Brno na klimatickou změnu. Chceme proto snížit emise oxidu uhličitého
o 40 procent, přičemž výchozím bodem je rok 2000. Z tohoto cíle jsme zatím ukrojili 8 procent. Zbývá 9 let
a před námi je ještě 32 % emise skleníkových plynů. Je téměř jasné, že město samo nemůže v tomto boji zvítězit, proto vítám připojení velkých a zodpovědných firem, jako je i Komerční banka. Celkem se doposud k memorandu připojilo už 55 společností a institucí,“

uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Společnost Komerční banka projevila zájem připojit se k této spolupráci, ale požadovala drobnou formální úpravu v textu memoranda schváleného radními 28. srpna 2019.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.