Jezdci MotoGP surfovali na přehradě

  • 03. srpna 2017
  • 1 minuta čtení
(gak) – Poslední volný den před brněnskou Grand Prix strávili někteří jezdci na Brněnské přehradě. Představili se tu veřejnosti v rámci oficiálního pre-eventu při jízdě na JetSurfech. Od zítra už budou na Masarykově okruhu bojovat o co nejlepší umístění v závodě.

Jonas Folger, Franco Morbidelli, Thomas Lüthi, Enea Bastianni, Mattia Pasini, Aron Canet a Cal Crutchlow si za doprovodu Karla Abrahama a Jakuba Kornfeila vyzkoušeli projet improvizovaný Masarykův okruh na vodě. JetSurfová trať totiž ve zmenšené verzi kopírovala trať „Masecu“, na kterém si to na motorkách jezdci naostro rozdají už o víkendu.

Právě český jezdec v kategorii moto3 Jakub Kornfeil diváky bavil svými dovednostmi na surfovém prkně se spalovacím motorem a učil je i své kolegy. 

Zítra odstartuje na Masarykově okruhu Grand Prix České republiky 2017. V pátek jsou na pořadu dne volné tréninky všech tří hlavních kategorií. Od 16:45 pak proběhnou kvalifikace ADAC Junior Cupu, Moto3 Northern Europe Cupu a Red Bull Rookies Cupu.

V sobotu pak závodníci Moto2, Moto3 i královské kubatury odjedou kvalifikace. Závody jsou naplánovány na neděli od 11 hodin, kategorie MotoGP odstartuje ve 14 hodin. Přesný harmonogram celého víkendu naleznete na oficiálním webu MotoGP.

Praktické informace pro návštěvníky naleznete v tomto článku, případně na webu Automotodromu.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít