Jezdci MotoGP se zchladili na ledě

  • 01. srpna 2019
  • 2 minuty čtení
(gak) - Do Brna se pomalu sjíždí nejen motocykloví fanoušci, ale také jezdci samotní. Od zítřka je čekají tréninky na Masarykově okruhu. Dnes někteří z nich vyměnili rychlá kola za brusle a hokejky a zkusili si v DRFG Areně střílet góly do branky.

Karel Abraham, Joan Mir, Marcel Schrötter, Luca Mirini, Jakub Kornfeil a Filip Salač se dnes v plné hokejové výstroji postavili na led proti hráčům brněnské Komety. Naštěstí nešlo o zápas, mnozí ze závodníků totiž stáli na ledě vůbec poprvé. Jezdci si tak spolu s hráči vyzkoušeli střely na bránu a přiučili se hokejovým základům.

Závody Velké ceny České republiky 2019 se uskuteční tento víkend na Masarykově okruhu. Zítra budou závodníci trénovat, v sobotu navíc pojedou kvalifikaci, samotných závodů si diváci užijí v neděli. A mají se opět na co těšit. Brněnský okruh je totiž mezi jezdci velmi oblíbený.

Tato slova potvrzuje i český zástupce v královské kubatuře Karel Abraham. "Je to pro mě zároveň nejtěžší závod, protože ten shon okolo je fakt náročný. Nedávná pauza mezi závody mi fakt bodla, protože sezóna je náročná, takže jsem si oddechl a připravil se na nadcházející domácí závod," uvedl jezdec. Rád by o víkendu získal body do celkového umístění, konkurence je ale velká. "Urvat body je těžké a v závodech jsme neměli štěstí. Máme ale na to jezdit tak, abychom nějaké získali," dodal Abraham.

S vidinou vítězství se na startovní rošt postaví v kategorii Moto3 Jakub Kornfeil. Ten si v loňské kvalifikaci vyjel v Brně pole position, v závodě pak skončil třetí. "Letos chci vyhrát, prostě si to pojedu užít. To je nejdůležitější, pak jde všechno jednodušeji," vysvětlil kyjovský rodák.

Návštěvníci motocyklových závodů si mohou ve volném čase užít nejen Brno, ale také blízké okolí. K plánování volného času v okolí mohou využít portál Ministerstva pro místní rozvoj ČR kudyznudy.cz

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít