Halloween i narozeninový potravinový trh. Sváteční víkend nabídne víc než oslavu republiky

  • 26. října 2018
  • 2 minuty čtení
(ral) – Poslední říjnový víkend budou hrát v Brně prim oslavy sta let od vzniku samostatné Československé republiky. Vedle toho se můžete těšit na halloweenské speciály v brněnské zoo nebo na hvězdárně, na gastronomickou narozeninovou párty na Malé Americe nebo na tematické podzimní procházky městem.

Brno prožije nadcházející víkend v rytmu prvorepublikových oslav. Do historie vás vrátí hudebně-kulturní akce na Špilberku Brno 1918, prohlídky vily Stiassni nebo brněnská premiéra snímku Hovory s TGM. Přehled událostí tematicky spjatých s osmadvacátým říjnem nabízí tento článek: https://www.brno.cz/brno-aktualne/co-se-deje-v-brne/a/mapathon-dobove-menu-i-prvorepublikova-detektivka-brno-si-pripomina-ste-vyroci-vzniku-csr/

Americký Halloween už překonal oceán a stává se čím dál oblíbenější i u nás. Ve Hvězdárně a planetáriu Brno nabírá rozměry doslova galaktické. Malování sádrových dýní a soutěž o nej draka můžete spojit s návštěvou digitária a zakončit sobotní odpoledne výletem do vesmíru. Celý program najdete na facebooku: https://www.facebook.com/events/181750929412640/.

 Dýňovým slavnostem se můžete oddat i v ZOO Brno. V sobotu tu na vás čeká tisíc dýní, které si nazdobíte podle představ, ochutnávka dýňových specialit, soutěže, divadla, pěvecká a taneční vystoupení a samozřejmě – jak se na zoo sluší a patří – také komentovaná krmení. Podrobnosti uvádí ZOO na facebookové události: https://www.facebook.com/events/1916059258440495/

Poslední podzimní toulky městem v režii průvodců Turistického informačního centra můžete absolvovat tuto sobotu a neděli. Tentokrát bude zaostřeno na slavné brněnské vily – černopolské i pisárecké a chybět nemůže ani Masarykova čtvrť. Více informací najdete zde: https://www.gotobrno.cz/akce/tematicke-prohlidky-podzim/.

FoodPark slaví třetí narozeniny a pořádá tradiční potravinový trh. V sobotu od 10 do 18 hodin bude na Malé Americe otevřeno 20 stánků, koutek pro děti a chybět nebude ani opékání špekáčků. Konkrétní nabídku naleznete zde: https://www.facebook.com/events/2162617863987666/. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít