Přeskočit na obsah

Halloween i narozeninový potravinový trh. Sváteční víkend nabídne víc než oslavu republiky

26. října 2018 2 minuty čtení
(ral) – Poslední říjnový víkend budou hrát v Brně prim oslavy sta let od vzniku samostatné Československé republiky. Vedle toho se můžete těšit na halloweenské speciály v brněnské zoo nebo na hvězdárně, na gastronomickou narozeninovou párty na Malé Americe nebo na tematické podzimní procházky městem.

Brno prožije nadcházející víkend v rytmu prvorepublikových oslav. Do historie vás vrátí hudebně-kulturní akce na Špilberku Brno 1918, prohlídky vily Stiassni nebo brněnská premiéra snímku Hovory s TGM. Přehled událostí tematicky spjatých s osmadvacátým říjnem nabízí tento článek: https://www.brno.cz/brno-aktualne/co-se-deje-v-brne/a/mapathon-dobove-menu-i-prvorepublikova-detektivka-brno-si-pripomina-ste-vyroci-vzniku-csr/

Americký Halloween už překonal oceán a stává se čím dál oblíbenější i u nás. Ve Hvězdárně a planetáriu Brno nabírá rozměry doslova galaktické. Malování sádrových dýní a soutěž o nej draka můžete spojit s návštěvou digitária a zakončit sobotní odpoledne výletem do vesmíru. Celý program najdete na facebooku: https://www.facebook.com/events/181750929412640/.

 Dýňovým slavnostem se můžete oddat i v ZOO Brno. V sobotu tu na vás čeká tisíc dýní, které si nazdobíte podle představ, ochutnávka dýňových specialit, soutěže, divadla, pěvecká a taneční vystoupení a samozřejmě – jak se na zoo sluší a patří – také komentovaná krmení. Podrobnosti uvádí ZOO na facebookové události: https://www.facebook.com/events/1916059258440495/

Poslední podzimní toulky městem v režii průvodců Turistického informačního centra můžete absolvovat tuto sobotu a neděli. Tentokrát bude zaostřeno na slavné brněnské vily – černopolské i pisárecké a chybět nemůže ani Masarykova čtvrť. Více informací najdete zde: https://www.gotobrno.cz/akce/tematicke-prohlidky-podzim/.

FoodPark slaví třetí narozeniny a pořádá tradiční potravinový trh. V sobotu od 10 do 18 hodin bude na Malé Americe otevřeno 20 stánků, koutek pro děti a chybět nebude ani opékání špekáčků. Konkrétní nabídku naleznete zde: https://www.facebook.com/events/2162617863987666/. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.