Přeskočit na obsah

Finišuje vypořádání připomínek k návrhové části Plánu mobility

19. července 2017 2 minuty čtení
(ik) – Více než 500 připomínek k návrhové části Plánu mobility je již vypořádáno. Připomínky Odboru dopravy Magistrátu města Brna (MMB) zaslali obyvatelé města, neziskové organizace, odborné instituce, odbory MMB a Jihomoravského kraje a městské části.

„Připomínky se týkaly různých témat. Od automobilové dopravy přes podporu pěší dopravy až po doplnění indikátorů pro sledování účinnosti opatření navržených Plánem mobility,“ uvedla vedoucí referátu městské mobility Odboru dopravy MMB Iva Machalová. „Nyní připravujeme podklad pro radu města, aby vypořádání připomínek projednala na svém srpnovém zasedání.“

Po projednání radou bude vypořádání připomínek zveřejněno na www.mobilitabrno.cz. Na tomto webu jsou průběžně uveřejňovány i další související informace a dokumenty.

Co je Plán mobility?

Plán mobility je dokument, který navrhuje opatření v oblasti dopravy – mobility. Seznam projektů je připraven na základě odborných analýz i ve spolupráci s obyvateli města a experty.

V tomto seznamu jsou opatření či projekty, jejichž realizace bude nejvíce přínosná pro život ve městě. Nemusí se vždy jednat pouze o výstavbu nových komunikací či tramvajových tratí, ale také o tzv. měkká opatření, jako je podpora využití aplikací informujících o dopravě či změna organizace dopravy.

Plán mobility tvoří analytická část, vize plánu mobility, návrhová část a tzv. akční plán. Každá z těchto částí je projednána s odbornou i laickou veřejností a poté předložena vedení města ke schválení.

Díky tomu se zjistí, která z navržených opatření jsou nejefektivnější.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.