Filmaři mají v Brně dveře otevřené

  • 04. října 2017
  • 1 minuta čtení
(ral) – Deset milionů na podporu filmové tvorby v regionu poskytne město Brno a Jihomoravský kraj. Založení Jihomoravského filmového nadačního fondu včera posvětili brněnští zastupitelé.

Včerejší zastupitelstvo schválilo zřízení Jihomoravského filmového nadačního fondu. Město i kraj do něj vloží shodně po pěti milionech.

Prostředky z nadačního fondu mají motivovat filmaře, aby si pro natáčení volili jako lokaci Brno nebo jihomoravský region. Vzniklé audiovizuální snímky, ať už celovečerní filmy, seriály či krátké online série, přispějí k propagaci Brna a kraje v širokém slova smyslu. Samotné natáčení pak pomůže vytvořit pracovní místa v kreativním průmyslu a přináší impuls celé místní ekonomice.

„Brno tím zároveň drží krok s dalšími městy České republiky. Filmové fondy obdobného rozpočtu již fungují v Praze a nově rovněž ve Zlíně. Vznik fondu plánují i v Ostravě,“ vypočítává manažerka Filmové kanceláře Brno Ivana Košuličová. „Brno se tímto činem profiluje jako moderní kulturní metropole. Chceme si budovat značku ‚film friendly‘ regionu, kam se filmaři rádi vracejí a spolupracují s místními institucemi a profesionály,“ doplnila.

Pro podporu audiovizuálního průmyslu Brno již dříve zřídilo Filmovou kancelář, která slouží producentům jako kontaktní místo ohledně možností natáčení v Brně. Nadační fond pro ně má být další pobídkou. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít