Přeskočit na obsah

Dva šampionáty i první domácí zápas Zbrojovky. Víkend nadchne sportovce i fanoušky

26. července 2019 2 minuty čtení
(ral) – Takovou koncentraci výjimečných sportovních událostí Brno dlouho nezažilo. U Anthroposu se evropské špičky bijí o medaile na mistrovství Evropy v jízdě na horském kole, českou atletickou elitu mohou fanoušci povzbudit na stadionu Pod Palackého vrchem na mistrovství České republiky. O jednu z medailí se dokonce bude bojovat v pátek podvečer přímo na náměstí Svobody. Co dalšího se v Brně chystá nadcházející víkend?

Zvučná jména české atletiky jako Pavel Maslák, Barbora Špotáková nebo Zuzana Hejnová. Právě takoví jsou účastníci mistrovství ČR v atletice, které se tu pod heslem „Mistrák jako Brno“ koná v pátek a v sobotu. Páteční večer zpestří Brňanům přímo v centru závody ve skoku do výšky. „Bude zde postaven celý výškařský sektor i s tribunami,“ zve organizátor Jiří Proch. Začátek je v plánu v 18.45, vstup bude zdarma. Další informace, kompletní program i možnost zakoupit si vstupenky na další klání najdete na mistrakjakbrno.cz.

Mimořádnou ctí je pro Brno hostit mistrovství Evropy v jízdě na horském kole. Už od čtvrtka se závodí na nedávno upravených tratích nedaleko Anthroposu. Na celý turnaj má veřejnost vstup zdarma. Rozpis závodů naleznete zde.

Předehrávka druhého kola druhé ligy čeká brněnskou Zbrojovku. V pátek v 19.00 se na stadionu na Srbské postaví Pardubicím a s ní i nová posila Adam Fousek, který donedávna kopal právě za Pardubice. Jak se na brněnské fanoušky těší, si přečtěte zde.

Pro ty, kdo sport raději aktivně provozují, než fandí, připravilo více než týdenní program koupaliště Riviéra. „Jedná se o přidanou hodnotu ke vstupnému na Riviéru. Rodiče tak s dětmi nemusejí strávit celý den jen ve vodě nebo na dece, budou mít k vyzkoušení různé sporty a třeba najdou takový, u kterého by rádi zůstali i do budoucna,“ nastiňuje za organizátory Štěpán Vrubl. Na výběr budou mít mezi 16 sportovišti. Pod dohledem odborníků, kteří dohlédnou na to, aby si počínaly správně, si děti zkusí zahrát třeba stolní tenis, plážový fotbal nebo florbal, baseball nebo plážovou házenou. Stejně jako loni se zájemci mohou zúčastnit amatérského turnaje v beachvolejbalu.

Poslední víkendový tip směřuje k nesportovcům. Velkolepé zakončení výstavy Laterna magika se připravuje na neděli za Domem umění. Součástí bude piknik, taneční i hudební vystoupení, projekce, ale lidé jsou hlavně zváni k poslední šanci vidět neotřelou multimediální expozici

Mohlo by vás dále zajímat

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.