Dominanty města na hodinu zhasnou. V centru začnou Velikonoční slavnosti

  • 23. března 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) – Brno se připojí k Hodině Země. O víkendu je na pořadu i řada dalších akcí včetně Velikonočních slavností, premiéry Lakomce a možnosti prohlédnout si vnitřní prostory hráze Brněnské přehrady.

V sobotu ve 20.30 na hodinu zhasne slavnostní nasvícení tří brněnských dominant, a to Špilberku, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Brno se tak i letos připojí k celosvětové Hodině Země – Earth Hour 2018. Akce upozorňuje na potřebu aktivně čelit hrozbám změn globálního klimatu, zejména efektivním nakládáním s energiemi.

Devátý ročník Velikonočních slavností začne dnes v poledne na náměstí Svobody. Čtyři desítky stánků a obchůdků nabídnou proutěné zboží, dekorační výrobky, velikonoční kraslice a další předměty s velikonoční tématikou. Chybět nebudou ani vystoupení pěveckých a folklorních souborů. Slavnosti potrvají do 1. dubna.

Premiéru divadelní klasiky s Boleslavem Polívkou v titulní roli chystá v sobotu Městské divadlo Brno. V režii Stanislava Moši se bude slavný mim domáhat "svých peněz" a nadávat jejich zlodějům coby Harpagon v patrně nejslavnější komedii o skrblících vůbec, tedy v Lakomci. „Moliére stvořil Harpagona jako extrakt lakoty,“ uvedl Stanislav Moša. „Těžko hledat jeho kladné vlastnosti, pokud nevezmeme v potaz původně čistou duši a mysl, která byla dána na počátku našich životů nám všem, tedy i jemu.“ 

Tomáš Svoboda: Adaptace a Computer Graphic Re-visited 2.0 jsou dvě nové výstavy, které zájemci mohou navštívit až do 22. dubna v Domě umění na Malinovského náměstí. V prvním případě jde o experimentální výstavu věnovanou experimentálnímu filmu, v druhém o virtuální rekonstrukci výstavy počítačového umění.

V rámci Světového dne vody si mohou zájemci v sobotu od 9 do 14 hodin prohlédnout vnitřek hráze přehrady, kterou spravuje Povodí Moravy. Návštěvníkům je doporučena obuv s neklouzavou podrážkou do vlhkého prostředí.

Další informace o víkendových akcích najdete i na www.gotobrno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít