Přeskočit na obsah

Dobrovolní hasiči dostanou peníze od města na pokrytí zvýšených výdajů spojených se zvládnutím migrační vlny

18. května 2022

Jednotky sboru dobrovolných hasičů, které se podílely na zvládání migrační vlny, dostanou peníze na zvýšené náklady s tím spojené. Rada města Brna schválila celkovou částku 500 tisíc korun, která bude zaslána městským částem zřizujícím tyto sbory.

„Dobrovolní hasiči jsou při zajišťování pomoci lidem prchajícím před válkou z Ukrajiny nepostradatelní. Již od začátku března prováděli společně s brněnskými profesionály organizovaný převoz migrantů i humanitárního materiálu, připravovali také určené prostory pro nouzové ubytování a dle potřeby se podíleli i na zabezpečení jejich provozu,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „Jen za březen tak jednotky najezdily téměř 20 000 kilometrů, což znamená zvýšené náklady na pohonné hmoty i na údržbu a čištění jejich techniky. Pro jejich spolehlivé fungování je také nezbytná obnova materiálu, realizace pohotovostí nebo třeba refundace mezd. Aby mohly ve své práci pokračovat, bylo nutné navýšit finance, které od města dostávají, jinak by bylo ohroženo nejen zvládání krizové situace, ale také zaručení bezpečnosti na území města Brna.“

Každá z jednotek, která byla nasazena v rámci uprchlické krize, obdrží paušální částku ve výši 15 tisíc korun a zbývající část dotace je rozdělena podle ujetých kilometrů za březen a duben.

Dotace určené jednotkám dobrovolných hasičů
JSDHO Brno-Bohunice: 15 140 Kč
JSDHO Brno-Husovice: 15 300 Kč
JSDHO Brno-Komín: 74 518 Kč
JSDHO Brno-Slatina: 31 944 Kč
JSDHO Brno-Soběšice: 15 131 Kč
JSDHO Brno-Žebětín: 33 039 Kč
JSDHO Brno-Židenice: 15 112 Kč
JSDHO Brno-Černovice: 44 169 Kč
JSDHO Brno-Jehnice: 16 123 Kč
JSDHO Brno – Královo Pole: 74 247 Kč
JSDHO Brno-Ořešín: 41 801 Kč
JSDHO Brno-Přízřenice: 41 633 Kč
JSDHO Brno – Starý Lískovec: 15 169 Kč
JSDHO Brno-Útěchov: 66 674 Kč
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.