Přeskočit na obsah

Dny polské kultury: Historik Stola přiblíží soužití křesťanů a Židů

12. dubna 2017 1 minuta čtení
(ik) – Součástí Dnů polské kultury v Brně bude i aktuálně zařazená přednáška polského historika Dariusze Stoly. Bude na programu v pátek 21. dubna od 13 hodin ve Fakultě sociálních studií MU na Joštově 10.

Má název Tisíc let živé židovské kultury na místě bývalého ghetta: Muzeum dějin polských Židů POLIN.

„Dariusz Stola provede dějinami soužití židovské a křesťanské části polské společnosti až do současnosti, s důrazem na 20. století,“ uvedla Magdalena Burgr z fakulty.

Dariusz Stola je ředitelem varšavského Muzea dějin polských Židů POLIN, které bylo loni zvoleno nejkrásnějším evropským muzeem posledních deseti let (snímek vlevo).

Přednáška se uskuteční v angličtině.

Již sedmý ročník Dnů polské kultury se Brně koná od 30. března do 30. dubna. Jeho součástí jsou i akce, které zdůrazňují 51 let partnerství Poznaně s Brnem.

Další informace o akci najdete zde.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.