Přeskočit na obsah

Den pand, sport v nejrůznějších podobách a asijské speciality jsou tipy na víkend

15. září 2017 2 minuty čtení
(ik) – Sport na kolech i bruslích, den pand spojený s během v zoo, asijská kuchyně a Sporťáček jsou tipy na nacházející víkend.

V pátek odpoledne a večer vyvrcholí oslavy 60. výročí založení cyklistické TJ Favorit na velodromu u výstaviště.

Na pořadu je také šestá letošní jízda městem na bruslích, kolech, koloběžkách a longboardech. Sraz je v pátek v 18.30 na parkovišti Auto Palace Brno na Řipské ulici. Předpokládaný návrat na místo startu je ve 20 hodin.

Zoo oslaví v sobotu Mezinárodní den pand červených. Pro návštěvníky pořadatelé připravili pět stanovišť, kde se dozví zajímavosti ze života pand a získají informace o možnosti jejich ochrany ve volné přírodě. Komentované krmení těchto zvířat začne v 11 hodin.

V sobotu v 10 hodin odstartuje Wannado festival Sporťáček určený pro děti a rodiče. Přehlídka různých sportů je na programu ve sportovním areálu na Hněvkovského a koupališti Biotop v Komárově. „Každoročně jezdím alespoň na jednoho z řady Sporťáčků, protože si myslím, že pohyb je pro děti důležitý.  Ať už se chtějí jednou dostat na olympiádu, nebo sportovat jen tak pro radost,“ zdůraznil olympijský medailista a kajakář Jiří Prskavec, který dorazí také do Brna.

Na Malé Americe v Brně začíná v sobotu v 10 hodin gastronomický festival Ochutnej Asii, kterého se účastní přední restaurace z města a okolí.

Další tipy najdete i na www.gotobrno.cz.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.