Den pand, sport v nejrůznějších podobách a asijské speciality jsou tipy na víkend

  • 15. září 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) – Sport na kolech i bruslích, den pand spojený s během v zoo, asijská kuchyně a Sporťáček jsou tipy na nacházející víkend.

V pátek odpoledne a večer vyvrcholí oslavy 60. výročí založení cyklistické TJ Favorit na velodromu u výstaviště.

Na pořadu je také šestá letošní jízda městem na bruslích, kolech, koloběžkách a longboardech. Sraz je v pátek v 18.30 na parkovišti Auto Palace Brno na Řipské ulici. Předpokládaný návrat na místo startu je ve 20 hodin.

Zoo oslaví v sobotu Mezinárodní den pand červených. Pro návštěvníky pořadatelé připravili pět stanovišť, kde se dozví zajímavosti ze života pand a získají informace o možnosti jejich ochrany ve volné přírodě. Komentované krmení těchto zvířat začne v 11 hodin.

V sobotu v 10 hodin odstartuje Wannado festival Sporťáček určený pro děti a rodiče. Přehlídka různých sportů je na programu ve sportovním areálu na Hněvkovského a koupališti Biotop v Komárově. „Každoročně jezdím alespoň na jednoho z řady Sporťáčků, protože si myslím, že pohyb je pro děti důležitý.  Ať už se chtějí jednou dostat na olympiádu, nebo sportovat jen tak pro radost,“ zdůraznil olympijský medailista a kajakář Jiří Prskavec, který dorazí také do Brna.

Na Malé Americe v Brně začíná v sobotu v 10 hodin gastronomický festival Ochutnej Asii, kterého se účastní přední restaurace z města a okolí.

Další tipy najdete i na www.gotobrno.cz.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít