Co o víkendu? Navštivte architektonické skvosty či festival burgerů

  • 29. září 2023
  • 2 minuty čtení
  • Tadeáš Mima

Architektura, gastronomie nebo historické vozy. Tematicky je nadcházející víkend v Brně skutečně velice rozmanitý a stačí si jen vybrat, kam zamíříte právě vy.

V pátek začíná festival Den architektury, který nabízí exkurze do běžně nepřístupných budov, architektonické procházky, přednášky nebo cyklovyjížďky. Letošní ročník se zaměřuje na výjimečné konstrukce, mezi něž patří i vodojemy na Žlutém kopci nebo sportovní areál TJ Tesla. Brněnský program Dne architektury objevíte zde.

Gastronomické zážitky si odnesete z Burger Street Festivalu Brno u Galerie Vaňkovka. Na výběr budou nejlepší burgery z celého Česka i spousta dalších pochutin. Otevřeno je v pátek a sobotu mezi 10. a 21. hodinou, pouze v neděli se končí již ve 20.00. Co všechno vás čeká, zjistíte na webu festivalu.

Blíží se také sobotní jízda historických automobilů a motocyklů Brno–Soběšice. Akce odstartuje v Centru Kociánka, odkud vozy slavnostně vyrazí v 11 hodin. Řidiči platí startovné 600 korun, diváci pak dají za vstupenku 200 korun. Podrobnostem se věnuje oficiální facebooková událost.


Promítání Film a architektura na FA VUT. Foto: Den architektury.

Další možnost, jak strávit sobotu, přináší bohunická pobočka SVČ Lužánky. Uskuteční se tam Den první pomoci, jehož náplní budou zdravotnické workshopy od 9 do 11 hodin. Při nich si vyzkoušíte například ošetřování nebo resuscitaci. Program poté navazuje výukovými simulacemi, na něž je nutné se přihlásit zde.

A co se bude dít v neděli? Na 15.00 se plánuje vernisáž výstavy Rytíři nebes – 313. československá stíhací peruť v Muzeu RAF Brno na Štefánikově 22. Dále vrcholí mistrovství Evropy v baseballu na stadionu v Komárově, o jehož zápasech i doprovodném programu jsme již informovali zde. Pokračuje také projekt Kam kráčíš, Brno?, který představuje plány na rozvoj města v rozmanitých lokalitách.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít