Přeskočit na obsah

Byty na Hroznové město prodá jen za podmínky, že noví vlastníci celý dům zrekonstruují

10. března 2021

Město je připraveno prodat tři obsazené a jeden neobsazený byt na Hroznové 39/93. Do kupní smlouvy chce ale přidat podmínku, že noví majitelé provedou do sedmi let od převodu poslední jednotky na své náklady rekonstrukci tak, jak ji v pasportu stanovila městská část Brno-střed. V této podobě se prodejem budou zabývat zastupitelé.

„Dům na Hroznové je mimořádný svou architektonickou hodnotou, proto k jeho prodeji přistupujeme poněkud specificky. Je smutné, že dům je již dlouho v tak špatném technickém stavu, a chceme, aby se v dohledné době dočkal kompletní rekonstrukce. Zeptali jsme se proto nájemníků, zda v případě, že byty koupí, budou mít dost prostředků i na opravu. Všichni nájemníci se písemně vyjádřili, že kompletní rekonstrukci hodlají provést. Jeden momentálně volný byt se bude prodávat formou veřejné aukce nebo v nabídkovém řízení a získá ho zájemce, který nabídne nejvyšší kupní cenu. Ostatní byty se nabídnou jejich nájemníkům za tržní cenu určenou znaleckým posudkem,“ upřesnil náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva.

Pokud zastupitelé posvětí dnešní rozhodnutí radních, všichni kupující budou mít v kupní smlouvě zakotvenu povinnost zrekonstruovat celý dům. Nebude-li tato podmínka splněna do sedmi let od převodu poslední jednotky, má město právo od kupní smlouvy odstoupit.

Dům na Hroznové se čtyřmi byty, dvěma garážemi, dvorem a zahradou byl do seznamu nemovitostí k prodeji zařazen už v roce 2016, kdy zastupitelé schválili Postup města při prodeji bytového fondu. Na seznam bytových a rodinných domů určených k prodeji se dostávají budovy, jejichž potřebná oprava je městskou částí vyčíslena na vyšší částku, než kterou lze získat z pronájmu bytů a nebytových prostor za období 15 let. Dům má svěřený ve správě městská část Brno-střed, která také v případě souhlasu Zastupitelstva města Brna prodej ze své úrovně zrealizuje.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.