Přeskočit na obsah

Brno iD nově zajišťuje prodej produktů brněnské hvězdárny

15. listopadu 2021

Po měsících příprav byl dnes na e-shopu městských služeb brnoid.cz spuštěn nový modul Hvězdárna. Zájemci zde koupí nejen vstupenky, ale také dárkové poukazy.

Z důvodu dřívějších rezervací se vstupenky na listopad ještě prodávají přes starý systém externího dodavatele, ale vstupenky na prosincové pořady už budou dostupné pouze prostřednictvím Brno iD,“ upřesnil ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek

Kromě vstupenek na vybrané pořady mohou zájemci zakoupit komukoliv oblíbené dárkové poukazy na vstup. Ty lze využít k pořízení vstupenky na libovolný pořad Hvězdárny a planetária Brno, a to online při placení v e-shopu či osobně na pokladně hvězdárny.

Jedním z žádoucích dopadů digitalizace brněnských městských služeb je úspora peněz. Ty šetříme i díky tomu, že postupně nahrazujeme externí řešení prodeje vstupenek v jednotlivých příspěvkových organizacích města Brna systémem vlastním. Po Zoo Brno jsme do rodiny Brno iD dnes s radostí přivítali také Hvězdárnu a planetárium Brno,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný

Nový modul najdete na adrese -> https://www.brnoid.cz/cs/hvezdarna

Městský e-shop Brno iD se neustále rozrůstá, a nabízí tak řadu aktuálních či nových funkcí:

Elektronizace všech předplatních jízdenek v Brně

Od 1. 1. 2022 se v Brně přestanou prodávat i zbylé typy papírových předplatních jízdenek. Nadále budou šalinkarty dostupné pouze v elektronické podobě a lidé si je buď mohou zakoupit sami v e-shopu v modulu MHD, nebo si nechat pomoci na přepážkách poboček Dopravního podniku města Brna. Tam jim založí účet a prodají libovolnou předplatní jízdenku tak, jak se to provádí již od poloviny tohoto roku. Stačí mít s sebou průkaz totožnosti pro doložení osobních údajů a ideálně si vzít svou bezkontaktní bankovní kartu jako nosič pro šalinkartu (případně mají možnost si nosič v podobě anonymní karty zakoupit na přepážce).
V případě jednorázových jízdenek je k dispozici pro elektronickou formu systém „Pípni a jeď“ či jiné prodejní kanály, pro papírovou formu jízdenkové automaty a přepážky poboček DPMB.

Podpoř svůj strom

Nový modul na Brno iD nabízí adopci stromů, která podpoří údržbu a lepší kvalitu zeleně ve městě. Více zde.

Rozšíření využití modulu Knihovna

Všichni registrovaní čtenáři nebo jejich rodinní příslušníci (zákonní zástupci) mohou nově platit poplatky v Knihovně Jiřího Mahena v Brně online prostřednictvím platební brány v e-shopu Brno iD. Platby (dluhy, registrace, vklady na konto čtenáře) je možné uskutečnit přímo ze čtenářského konta v katalogu IPAC KJM. Pro využití tohoto postupu není nutné mít napojený knihovní účet v Brno iD, platba proběhne skrze platební bránu. Tato nová služba má za cíl zjednodušit a urychlit placení poplatků v KJM bez nutnosti fyzické přítomnosti v knihovně. Platby kartou přes platební bránu Brno iD (nikoliv na účet KJM) jsou obratem zaznamenány v knihovním systému KJM a čtenáři tak mohou bez čekání nebo z pohodlí domova pokračovat v čerpání služeb KJM.
Pokud má uživatel v Brno iD založený či napojený knihovní účet, může se od poloviny tohoto roku velmi snadno do svého knihovního účtu přihlašovat. V e-shopu v modulu Knihovna v sekci Účet čtenáře se mu v takovém případě objeví tlačítko „Přihlásit se do knihovního účtu“.
Stále platí, že nosič pro (elektronickou) šalinkartu je možné využít i jako čtenářský průkaz v knihovně, který se do knihovního systému KJM zaznamená ve chvíli propojení ověřeného účtu Brno iD Full se čtenářským účtem v KJM. Všechny pobočky KJM, včetně Ústřední knihovny, slouží zároveň jako kontaktní místa pro ověřování identity Brno iD Full.


Rozšíření využití modulu Sport

V modulu Sport je nově v sekci Práce s kreditem u STAREZ-SPORT možnost zjistit historii čerpání kreditu čipových hodinek. Pro vybraný čip je možné si nechat vypsat transakce za vybraný měsíc z posledního roku. Je možné si nastavit i počet vypisovaných záznamů.


Prodej bez nutnosti přihlášení

Od léta je u různých služeb e-shopu možné si je prohlížet a vkládat vybrané položky do nákupního košíku i bez nutnosti se přihlásit či registrovat. Až těsně před vstupem do platební brány je třeba zadat e-mailovou adresu, ke které bude nákup vázán a kam budou po úspěšném zaplacení poslány potřebné informace. Lze zadat jak e-mail již existujícího účtu, ke kterému se pak nákup přiřadí, tak zcela nový e-mail, pro který se v té chvíli vytvoří pomocný účet. Touto formou lze snadno nakupovat třeba vstupenky do zoo a další služby, které nejsou vázané na nosiče (bankovní karty) či nepotřebují osobní údaje (jako nepřenosné šalinkarty).

Tiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 466e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.