Přeskočit na obsah

Brno iD nově zajišťuje prodej produktů brněnské hvězdárny

15. listopadu 2021
Po měsících příprav byl dnes na e-shopu městských služeb brnoid.cz spuštěn nový modul Hvězdárna. Zájemci zde koupí nejen vstupenky, ale také dárkové poukazy.

Z důvodu dřívějších rezervací se vstupenky na listopad ještě prodávají přes starý systém externího dodavatele, ale vstupenky na prosincové pořady už budou dostupné pouze prostřednictvím Brno iD,“ upřesnil ředitel Hvězdárny a planetária Brno Jiří Dušek

Kromě vstupenek na vybrané pořady mohou zájemci zakoupit komukoliv oblíbené dárkové poukazy na vstup. Ty lze využít k pořízení vstupenky na libovolný pořad Hvězdárny a planetária Brno, a to online při placení v e-shopu či osobně na pokladně hvězdárny.

Jedním z žádoucích dopadů digitalizace brněnských městských služeb je úspora peněz. Ty šetříme i díky tomu, že postupně nahrazujeme externí řešení prodeje vstupenek v jednotlivých příspěvkových organizacích města Brna systémem vlastním. Po Zoo Brno jsme do rodiny Brno iD dnes s radostí přivítali také Hvězdárnu a planetárium Brno,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný

Nový modul najdete na adrese -> https://www.brnoid.cz/cs/hvezdarna

Městský e-shop Brno iD se neustále rozrůstá, a nabízí tak řadu aktuálních či nových funkcí:

Elektronizace všech předplatních jízdenek v Brně

Od 1. 1. 2022 se v Brně přestanou prodávat i zbylé typy papírových předplatních jízdenek. Nadále budou šalinkarty dostupné pouze v elektronické podobě a lidé si je buď mohou zakoupit sami v e-shopu v modulu MHD, nebo si nechat pomoci na přepážkách poboček Dopravního podniku města Brna. Tam jim založí účet a prodají libovolnou předplatní jízdenku tak, jak se to provádí již od poloviny tohoto roku. Stačí mít s sebou průkaz totožnosti pro doložení osobních údajů a ideálně si vzít svou bezkontaktní bankovní kartu jako nosič pro šalinkartu (případně mají možnost si nosič v podobě anonymní karty zakoupit na přepážce).
V případě jednorázových jízdenek je k dispozici pro elektronickou formu systém „Pípni a jeď“ či jiné prodejní kanály, pro papírovou formu jízdenkové automaty a přepážky poboček DPMB.

Podpoř svůj strom

Nový modul na Brno iD nabízí adopci stromů, která podpoří údržbu a lepší kvalitu zeleně ve městě. Více zde.

Rozšíření využití modulu Knihovna

Všichni registrovaní čtenáři nebo jejich rodinní příslušníci (zákonní zástupci) mohou nově platit poplatky v Knihovně Jiřího Mahena v Brně online prostřednictvím platební brány v e-shopu Brno iD. Platby (dluhy, registrace, vklady na konto čtenáře) je možné uskutečnit přímo ze čtenářského konta v katalogu IPAC KJM. Pro využití tohoto postupu není nutné mít napojený knihovní účet v Brno iD, platba proběhne skrze platební bránu. Tato nová služba má za cíl zjednodušit a urychlit placení poplatků v KJM bez nutnosti fyzické přítomnosti v knihovně. Platby kartou přes platební bránu Brno iD (nikoliv na účet KJM) jsou obratem zaznamenány v knihovním systému KJM a čtenáři tak mohou bez čekání nebo z pohodlí domova pokračovat v čerpání služeb KJM.
Pokud má uživatel v Brno iD založený či napojený knihovní účet, může se od poloviny tohoto roku velmi snadno do svého knihovního účtu přihlašovat. V e-shopu v modulu Knihovna v sekci Účet čtenáře se mu v takovém případě objeví tlačítko „Přihlásit se do knihovního účtu“.
Stále platí, že nosič pro (elektronickou) šalinkartu je možné využít i jako čtenářský průkaz v knihovně, který se do knihovního systému KJM zaznamená ve chvíli propojení ověřeného účtu Brno iD Full se čtenářským účtem v KJM. Všechny pobočky KJM, včetně Ústřední knihovny, slouží zároveň jako kontaktní místa pro ověřování identity Brno iD Full.


Rozšíření využití modulu Sport

V modulu Sport je nově v sekci Práce s kreditem u STAREZ-SPORT možnost zjistit historii čerpání kreditu čipových hodinek. Pro vybraný čip je možné si nechat vypsat transakce za vybraný měsíc z posledního roku. Je možné si nastavit i počet vypisovaných záznamů.


Prodej bez nutnosti přihlášení

Od léta je u různých služeb e-shopu možné si je prohlížet a vkládat vybrané položky do nákupního košíku i bez nutnosti se přihlásit či registrovat. Až těsně před vstupem do platební brány je třeba zadat e-mailovou adresu, ke které bude nákup vázán a kam budou po úspěšném zaplacení poslány potřebné informace. Lze zadat jak e-mail již existujícího účtu, ke kterému se pak nákup přiřadí, tak zcela nový e-mail, pro který se v té chvíli vytvoří pomocný účet. Touto formou lze snadno nakupovat třeba vstupenky do zoo a další služby, které nejsou vázané na nosiče (bankovní karty) či nepotřebují osobní údaje (jako nepřenosné šalinkarty).

Tiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 466e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.