Přeskočit na obsah

Nový modul na Brno iD nabídne adopci stromů. Ta podpoří údržbu a lepší kvalitu zeleně ve městě

10. listopadu 2021
Magistrátní odbor životního prostředí, oddělení dat, analýz a evaluací a oddělení spolupráce a rozvoje ve spolupráci s Veřejnou zelení města Brna a Dopravním podnikem města Brna připravily projekt s názvem Podpoř svůj strom. Ten je určen pro každého, komu není veřejná zeleň v našem městě lhostejná, chce podpořit její údržbu a podílet se tak na zkvalitňování životního prostoru v Brně. Tuto službu podpory nabízí ode dneška e-shop městských služeb brnoid.cz.

Částky, kterými je možné podpořit vybraný strom, startují na stokoruně. Uživatelé si navíc přímo ve webové aplikaci Brno iD mohou sestavit vlastní voucher s pozdravem či přáním věnovaným některému ze 130 vybraných stromů.

„Přímo na stránkách Brno iD v sekci ‚Podpoř svůj strom‘ nebo proklikem z webu priprav.brno.cz lze vstoupit do mapy, kde si zájemce vybere strom, který se mu líbí nebo je třeba v blízkosti jeho bydliště. Na výběr jsou stromy mladé, vysazené v letošním roce, ale i ty památné. U každého stromu, který byl do projektu zařazen, je jeho fotografie a popisek. Zájemci si navíc mohou zvolit z 9 motivů voucherů, do nichž vepíšou vlastní text přání, pozdravu či věnování a následně si vygenerovaný voucher vytisknou. Myslím, že to může být např. milý dárek na nadcházející Vánoce, kterým nejenže uděláte radost obdarovaným, ale zároveň svými penězi podpoříte kvalitu a rozvoj stromů v našem městě. Při minimální podpoře se uživatelé stanou tzv. přispěvateli na péči o strom. Od částky 500 korun se pak stanou tzv. adoptivním rodičem zvoleného stromu a v případě souhlasu bude jejich jméno uvedeno po dobu jednoho roku na mapě,“ řekl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Jak bude takové přání vypadat, naleznete zde

„Věřím, že obyvatelé Brna novinku v nabídce online městských služeb e-shopu brnoid.cz přivítají, a stejně jako to udělali dříve v případě podpory zvířat v brněnské zoo, začnou osobně podporovat péči o některý brněnský strom. K tomu stačí na interaktivní mapě vybrat konkrétní strom, zvolit svůj finanční příspěvek
a uhradit jej prostřednictvím platební brány Brno iD. Peníze budou následně převedeny na účet městské příspěvkové organizace Veřejná zeleň města Brna, která je využije na péči o vybrané stromy,“
uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Nový modul najdete na adrese https://www.brnoid.cz/cs/vzmb.

O e-shopu městských služeb brnoid.cz
Město Brno téměř čtyři roky rozvíjí e-shop městských služeb brnoid.cz a buduje vlastní elektronickou identitu Brno iD. Lidé si mohou online z jednoho účtu kupovat elektronické předplatní jízdenky na MHD či zaplatit za svoz komunálního odpadu. Služby e-shopu mohou využít i návštěvníci města díky modulu turistické karty Brnopas. Zájemci mohou získat přístup k nabídce sportovních služeb společnosti STAREZ-SPORT. Mohou si také online pořídit vstupenky do Zoo Brno či přispět na provoz zoo prostřednictvím nákupu potravy pro vybraná zvířata či zakoupením Přání pro zvíře nebo se stát rovnou adoptivním rodičem vybraného zvířete. Obyvatelé si mohou v rámci modulu rezidentního parkování zřídit nový parkovací účet či propojit již existující, aniž by museli chodit na úřad. Občané mohou prostřednictvím anketního modulu hlasovat o různých palčivých tématech: aktuálně je v běhu anketa o názvu parku v městské čtvrti Komárov nebo hlasování v participativním rozpočtu města Brna Dáme na vás. Oblíbenou službou se stala nabídka online prodloužení pronájmu hrobového místa na hřbitovech města Brna. Čtenáři Knihovny Jiřího Mahena si prostřednictvím svého Brno iD účtu mohou svůj čtenářský účet spravovat online a nově také platit poplatky za služby knihovny.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.