Přeskočit na obsah

Během odstávky plaveckého stadionu za Lužánkami se plánuje také oprava stropu 50metrového bazénu. Radní dnes schválili vypsání veřejné zakázky na zhotovitele

18. května 2022
Zateplení střechy, osazení nového podhledu a opravu jeho nosné konstrukce i výměnu osvětlení v hlavní hale plaveckého stadionu za Lužánkami – to vše zahrnuje veřejná zakázka v předpokládané hodnotě přes 35 milionů korun, jejíž vypsání dnes schválila Rada města Brna.

„Už podle statického posudku z roku 2019 je stav některých nosných konstrukcí stropu nad bazénem v havarijním stavu. Příčinou je nevhodné technické řešení způsobující špatné odvětrání a porušení celistvosti parozábrany. Zvýšená vlhkost tak způsobila korozi nosných ocelových prvků střechy i degradaci dřevěných panelů v horním plášti, které jsou nadměrně prohnuté. Kompletní oprava střešní konstrukce tak byla nezbytná,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „Z důvodu minimalizace doby, po kterou bude plavecký stadion za Lužánkami pro veřejnost uzavřený, byla rekonstrukce naplánována souběžně s dalšími pracemi na modernizaci areálu.“ Souběžně se totiž napojuje nově vznikající pětadvacetimetrový bazén na stávající technologie a proběhne také rekonstrukce skokanské věže a můstků.

Rozsah plánovaných prací popsal radní pro školství a sport Jaroslav Suchý: „Samotná ocelová příhradová konstrukce střechy bude ponechána a v místech napojení podhledu bude opatřena novými ochrannými nátěry do agresívního prostředí. Podhled bude demontován, zpětně se po ošetření využije jen jeho upravená nosná konstrukce. Montáž nového podhledu bude spojena se zateplením střechy. Nově dojde k oplechování přesahů střechy v úrovni podhledové konstrukce. Strop pak doplní nová svítidla.“ Ostatní zámečnické prvky v prostoru bazénu, jako jsou zábradlí, madla a žebříky, budou opatřeny novými nátěry, nové konstrukce pochozích lávek budou pozinkovány.

Rada města Brna dnes schválila znění výzvy k podání nabídky a zadávací dokumentaci veřejné zakázky. Její předpokládaná hodnota je 35 441 758,78,- Kč bez DPH. Práce na opravě stropu by měly být zahájeny v červenci 2022 a trvat budou přibližně 9 měsíců.

Městský plavecký stadion Lužánky bude z důvodu stavebních prací uzavřen od pátku 1. července. Předpokládaný termín otevření zmodernizovaného areálu je na konci května roku 2023.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.