Přeskočit na obsah

Během odstávky plaveckého stadionu za Lužánkami se plánuje také oprava stropu 50metrového bazénu. Radní dnes schválili vypsání veřejné zakázky na zhotovitele

18. května 2022

Zateplení střechy, osazení nového podhledu a opravu jeho nosné konstrukce i výměnu osvětlení v hlavní hale plaveckého stadionu za Lužánkami – to vše zahrnuje veřejná zakázka v předpokládané hodnotě přes 35 milionů korun, jejíž vypsání dnes schválila Rada města Brna.

„Už podle statického posudku z roku 2019 je stav některých nosných konstrukcí stropu nad bazénem v havarijním stavu. Příčinou je nevhodné technické řešení způsobující špatné odvětrání a porušení celistvosti parozábrany. Zvýšená vlhkost tak způsobila korozi nosných ocelových prvků střechy i degradaci dřevěných panelů v horním plášti, které jsou nadměrně prohnuté. Kompletní oprava střešní konstrukce tak byla nezbytná,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „Z důvodu minimalizace doby, po kterou bude plavecký stadion za Lužánkami pro veřejnost uzavřený, byla rekonstrukce naplánována souběžně s dalšími pracemi na modernizaci areálu.“ Souběžně se totiž napojuje nově vznikající pětadvacetimetrový bazén na stávající technologie a proběhne také rekonstrukce skokanské věže a můstků.

Rozsah plánovaných prací popsal radní pro školství a sport Jaroslav Suchý: „Samotná ocelová příhradová konstrukce střechy bude ponechána a v místech napojení podhledu bude opatřena novými ochrannými nátěry do agresívního prostředí. Podhled bude demontován, zpětně se po ošetření využije jen jeho upravená nosná konstrukce. Montáž nového podhledu bude spojena se zateplením střechy. Nově dojde k oplechování přesahů střechy v úrovni podhledové konstrukce. Strop pak doplní nová svítidla.“ Ostatní zámečnické prvky v prostoru bazénu, jako jsou zábradlí, madla a žebříky, budou opatřeny novými nátěry, nové konstrukce pochozích lávek budou pozinkovány.

Rada města Brna dnes schválila znění výzvy k podání nabídky a zadávací dokumentaci veřejné zakázky. Její předpokládaná hodnota je 35 441 758,78,- Kč bez DPH. Práce na opravě stropu by měly být zahájeny v červenci 2022 a trvat budou přibližně 9 měsíců.

Městský plavecký stadion Lužánky bude z důvodu stavebních prací uzavřen od pátku 1. července. Předpokládaný termín otevření zmodernizovaného areálu je na konci května roku 2023.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.