Přeskočit na obsah

Zhotovitel je vybrán: Během odstávky plaveckého stadionu za Lužánkami proběhne i rekonstrukce skokanské věže a můstků

11. května 2022
Celkovou rekonstrukci skokanské věže a modernizaci můstků v Městském plaveckém stadionu Lužánky provede Společnost Metrostav DIZ – IMOS Brno. Vysoutěžená cena je 10 514 025,31 Kč bez DPH. Dnes o tom rozhodla Rada města Brna. Práce provede stejný subjekt, který realizuje souběžně probíhající výstavbu nového 25metrového bazénu a s ní související modernizaci celého areálu.

„Výstavba plaveckého areálu byla dokončena v roce 1978. Vzhledem ke stáří stavby, prostředí či původnímu a dnes nevyhovujícímu symetrickému uspořádání jednotlivých prvků byla úprava nezbytná. Vybraný zhotovitel tak provede rekonstrukci samotné 10metrové skokanské věže, napravo od ní nově umístí dva třímetrové můstky, vlevo pak dva metrové. Díky tomu budou využitelné nejen pro plnohodnotnou přípravu v paralelním skákání do vody, ale také pro pořádání mezinárodních soutěží v této disciplíně. Součástí zakázky je navíc i demontáž stávajícího výtahu,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Pro tuto akci je již z roku 2020 vydané stavební povolení a máme příslib dotace od Národní sportovní agentury ve výši 7 000 000 korun, zbylou částku uhradí ze svého rozpočtu město Brno. Předání stavby musí proběhnout nejpozději do 30. června, zhotovitel musí dílo předat do 8 měsíců od podpisu smlouvy,“ sdělil 1. náměstek primátorky Petr Hladík a dodal: „Rekonstrukce věže a můstků proběhne s naplánovanou odstávkou areálu, která začne 1. července a potrvá bezmála rok. Tento čas využije provozovatel areálu, městská společnost STAREZ – SPORT, maximálně efektivně.“ 

Plán prací upřesnil radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý: „Chystá se přestavba společných šaten, pokladen a vstupů pro oba bazény, výstavba výtahu, a především připojení nové bazénové haly ke stávajícím technologiím a strojovně. V době odstávky také dojde k zásadním opravám 50metrového bazénu. Proběhne úprava původních bazénových van a stropu objektu, který bude osazen novým osvětlením. Vylepšení se dočká také blízké okolí areálu. Budou upraveny přilehlé plochy, chodníky a parkovací místa.“ 

Předpokládaný termín otevření nového a zmodernizovaného komplexu je na konci května roku 2023. 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.