2003. 08. 19. • Víkend patřil Velké ceně motocyklů - Tiskový servis

2003. 08. 19. • Víkend patřil Velké ceně motocyklů

• 19. srpna 2003
  • 1 minuta čtení

Na Gauloises Grand prix České republiky, desáté pokračování mistrovství světa silničních motocyklů, které se o víkendu konalo na Masarykově okruhu, se do Brna sjelo na sedmdesát tisíc diváků především z Německa, Nizozemska, Polska a Slovenska, ale i Francouzi a Belgičané.

Největšími hvězdami a favority závodů byli Italové Biaggi, Rossi, Capirossi či Španěl Gibernau.

Velká sportovní akce si vyžádala výjimečná bezpečnostní opatření: policie byla ve střehu již od pátečního rána. Do služby nastoupilo mimořádně 500 policistů v uniformách a další desítky kriminalistů. Ti měli za úkol chránit diváky a jejich vozidla stojící na záchytných parkovištích před zloději. Nad krajem létal policejní vrtulník, který mapoval dopravní situaci na dálnicích.

Diváky i jezdce přišli před startem pozdravit ministryně Marie Součková a primátor města Brna Petr Duchoň.

Primátor P. Duchoň předává pohár vítězi závodu stopětadvacítek

V královské disciplíně, závodu motocyklů do 500 ccm MotoGP o délce 118 km, si vítězství vybojoval čtyřiadvacetiletý Ital Valentino Rossi, když dojel pouze pár setin sekundy před druhým Gibernauem. Slabší kubaturu, do 250 ccm, vyhrál Francouz De Puniet a v závodě motocyklů do 125 ccm zvítězil Španěl Pedrosa.