10 tipů, kam vyrazit za koupáním v Brně a okolí - Tiskový servis

10 tipů, kam vyrazit za koupáním v Brně a okolí

S chlorem i bez, s plavkami i bez, se vstupným i bez – zdá se, že možnosti koupání jsou v Brně nebo jeho dojezdové vzdálenosti nedozírné a schopné dostát jakýmkoli požadavkům. Ta nej místa jsme pro vás sepsali do následujícího seznamu. Na které z nich zamíříte?   

Jediné koupaliště, které umí vytvořit vlnobití, je v Zábrdovicích. Foto: STAREZ-SPORT

Jediné koupaliště, které umí vytvořit vlnobití, je v Zábrdovicích. Foto: STAREZ-SPORT

#nejzábavnější

Až osm tisíc lidí se může vyrazit bavit na nedávno zrekonstruované koupaliště Riviéra se 75metrovým tobogánem a 390 metrů dlouhou kaskádou bazénů.

OTEVÍRACÍ DOBA: 9–20

CELODENNÍ VSTUPNÉ: 300 Kč

TIP: Jak to letos vypadá s dopravou, když se v okolí staví jeden z úseků velkého městského okruhu? Píšeme zde.

Foto: MMB

 

#největší

Jen jedno místo nabízí ke koupání plochu o velikosti 252 hektarů a tím není nic jiného než brněnská přehrada alias Prýgl. Vybrat se dá z řady pláží (včetně jedné nuda), na většině z nich je k dispozici základní hygienické zázemí a občerstvení i půjčovna sportovního vybavení, třeba šlapadel nebo paddle boardů.

#nejvíc_bio

Neholdujete chlorované vodě? Pohodlí bazénů a zároveň výhody chemicky neupravované vody spojují biotopy, ve kterých je voda čištěna pomocí vodních rostlin a mikroorganismů. V Brně je najdete v Komárově (10–20, o prázdninách 9–20, celodenní vstupné 190 Kč) nebo v Chrlicích (volně přístupné).

Za přírodním koupáním vyráží lidé také do Mariánského údolí. Osvěžení tady nabízejí hned tři rybníky: spodní leží nad třísetletým Kadlecovým mlýnem, druhý pod pravěkým hradištěm Staré zámky a třetí u Muchovy boudy.

#s_nejlepším_výhledem

Těžko hledat lepší pozadí pro fotky na lehátku, než jaké poskytuje koupaliště na Kraví hoře. Kromě panoramatického výhledu na Brno nabídne jako kulisu i pevnost Špilberk.

OTEVÍRACÍ DOBA: 9–21, út, čt a pá 7–21

CELODENNÍ VSTUPNÉ: 200 Kč

Za estetickým zážitkem doporučujeme vyrazit i „za humna“ – koupání s výhledem na renesanční zámek si užijete na biotopu v Oslavanech.

OTEVÍRACÍ DOBA: út–ne 10–20 (po zavřeno)

CELODENNÍ VSTUPNÉ: 80 Kč

Tip: Na toto koupaliště denně pustí jen 500 osob (nikoli v jeden okamžik, ale v průběhu celého dne, tedy po prodání pětisté vstupenky už žádného dalšího návštěvníka nepřijmou). Aktuální kapacitu sledujte na webu.

Foto: Zámecký biotop Oslavany


#nejdéle_otevřené

Večerního koupání si Brňané a Brňanky na umělých koupalištích mnoho neužijí. Jednu z nejdelších otevíracích dob má koupaliště na Dobráku, kde si zaplavete až do 21 hodin. Na pozdní plavce myslí i v ceníku a pro ty, kdo přijdou až v 19 hodin, mají speciální vstupné 110 Kč.

OTEVÍRACÍ DOBA: 9–21

CELODENNÍ VSTUPNÉ: 260 Kč

Tip: Nejste typy, co leží celý den u vody? Tak to se vám tady bude líbit. Součástí koupaliště je FunPark s trampolínami, lanovým centrem nebo obří skluzavkou. Zahrát se dá taky badminton, pétanque nebo minigolf.

#nejrodinnější

Ideální na „cachtačku“ pro děti je juliánovské koupaliště – malý areál zahrnuje brouzdaliště a větší bazén, kde hloubka dosahuje zhruba jednoho metru. Na děti tu kromě plavčíků dohlíží třeba i stříkající delfín!

OTEVÍRACÍ DOBA: 9.30–19

CELODENNÍ VSTUPNÉ: 110 Kč

Foto: Koupaliště Juliánov

 

#nejlepší_vlny

Co si po právu zaslouží přezdívku „brněnské moře“? Říkáte přehrada? Nebo nová vodní plocha na Moravském náměstí? Kdeže, jediné místo, kterému by se tak mělo říkat, je zábrdovické koupaliště, protože právě tam umí v bazénu spustit umělé vlnobití!

OTEVÍRACÍ DOBA: 9–19.30

CELODENNÍ VSTUPNÉ: 195 Kč

Tip: Pro dokonalé opálení využijte bezplavkovou zónu na střeše jedné z budov.

#nejútulnější

Všecko po ruce, od bazénu k lehátku ani ke stánku s občerstvením to není daleko… Přesně takhle to působí na koupališti v Králově Poli.

OTEVÍRACÍ DOBA: 9–21

CELODENNÍ VSTUPNÉ: 270 Kč

Pozor, platit se dá pouze hotově!

Foto: Koupaliště Královo Pole


#nejhlubší

Pro ty, kdo holdují skokům do vody, máme tip na výlet za hranice Brna – vyrazte na biotop do Kovalovic, kde hloubka u mol na skákání dosahuje 4,2 metru.

OTEVÍRACÍ DOBA: 10–20 (platí pro červenec a srpen)

CELODENNÍ VSTUPNÉ: 70 Kč

Tip: Do Kovalovic se pohodlně dostanete i veřejnou dopravou, ze Zvonařky vyjíždí autobus 602 a z Úzké 702.

Foto: Obec Kovalovice

 

Dá se v té vodě koupat? Ověřte si na webu

Kvete, nebo nekvete? Než se vydáte do nějaké přírodní nádrže, zkontrolujte stav vody na stránkách místní krajské hygienické stanice nebo v mapě na webu www.koupacivody.cz

Další články z rubriky