Zvítězíte o víkendu? V počítačových hrách, na palubovce nebo úlovkem z trhu s historickými vozidly

  • 15. října 2021
  • 2 minuty čtení
(zob) - Pokud nevíte, co se děje o víkendu v Brně, tak nyní nadešel váš čas. Každotýdenní výběr z víkendového dění v Brně je tu. A co vás tedy čeká? Festival krátkých filmů BRNO16 vrcholí v Kině Art, na výstavišti se koná VeteránTechna a brněnští basketbalisté vyzvou soupeře z Nymburku v rámci 8. Kooperativa NBL.

Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 není žádným nováčkem na brněnské kulturní scéně – letos se koná jeho 62. ročník. V Kině Art na Cihlářské i v prostoro No Art na Radnické můžete zhlédnout to nejlepší z české i světové tvorby krátkých filmových formátů – tedy snímků dlouhých maximálně 40 minut. Kromě filmů si určitě užijete i tematický doprovodný program.

VeteránTechna je akce na výstavišti určená nejen pro aktivní historické motoristy, na své si přijdou i milovníci starých aut. Kromě trhů organizátoři připravili i výstavu historických vozidel pro širokou veřejnost. Na trzích budou k sehnání automobily, motocykly, náhradní díly, dokumentace, literatura a sběratelské předměty. 

Pamatujete první počítačové hry nebo se chcete jen ponořit do pravěku herních nul a jedniček? Tak vyrazte v sobotu do Technického muzea v Brně na akci Víkend herních legend. Hrát se bude třeba Super Mario bros. nebo Tekken 3.

Už jen do konce října ve Vida! science centru probíhá výstava (Ne)omezení, na které na vlastní kůži poznáte, s jakými nástrahami se denně potýkají lidé s různými druhy postižení. Otestujete třeba sporty pro nevidomé či speciální systém domovního zvonku pro neslyšící. Výstava nabízí více než 20 interaktivních exponátů. Do neděle si také ve VIDA! science centru můžete navštívit zmenšený modul Micro Macro, který bude Jihomoravský kraj zastupovat na výstavě EXPO v Dubaji. 

Odložený sedmý ročník festivalu integrované tvorby FEST IN v divadle Barka začíná v sobotu a potrvá do 24. října. Můžete navštívit pestrou paletu divadelních představení pro děti i dospělé na hravá i vážnější témata. V představeních účinkují nevidomí, vozíčkáři, lidé s mentálním hendikepem a „údajně“ zdraví herci. 

V sobotní podvečer vypukne na palubovce haly Vodova basketbalový zápas 8. kola Kooperativa NBL mezi týmy Basket Brno a Nymburkem. Brněnské mužstvo čeká těžký oříšek v podobě loňského vítěze soutěže, podpora fanoušků bude tedy potřeba. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít