Přeskočit na obsah

Zvítězíte o víkendu? V počítačových hrách, na palubovce nebo úlovkem z trhu s historickými vozidly

15. října 2021 2 minuty čtení
(zob) - Pokud nevíte, co se děje o víkendu v Brně, tak nyní nadešel váš čas. Každotýdenní výběr z víkendového dění v Brně je tu. A co vás tedy čeká? Festival krátkých filmů BRNO16 vrcholí v Kině Art, na výstavišti se koná VeteránTechna a brněnští basketbalisté vyzvou soupeře z Nymburku v rámci 8. Kooperativa NBL.

Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 není žádným nováčkem na brněnské kulturní scéně – letos se koná jeho 62. ročník. V Kině Art na Cihlářské i v prostoro No Art na Radnické můžete zhlédnout to nejlepší z české i světové tvorby krátkých filmových formátů – tedy snímků dlouhých maximálně 40 minut. Kromě filmů si určitě užijete i tematický doprovodný program.

VeteránTechna je akce na výstavišti určená nejen pro aktivní historické motoristy, na své si přijdou i milovníci starých aut. Kromě trhů organizátoři připravili i výstavu historických vozidel pro širokou veřejnost. Na trzích budou k sehnání automobily, motocykly, náhradní díly, dokumentace, literatura a sběratelské předměty. 

Pamatujete první počítačové hry nebo se chcete jen ponořit do pravěku herních nul a jedniček? Tak vyrazte v sobotu do Technického muzea v Brně na akci Víkend herních legend. Hrát se bude třeba Super Mario bros. nebo Tekken 3.

Už jen do konce října ve Vida! science centru probíhá výstava (Ne)omezení, na které na vlastní kůži poznáte, s jakými nástrahami se denně potýkají lidé s různými druhy postižení. Otestujete třeba sporty pro nevidomé či speciální systém domovního zvonku pro neslyšící. Výstava nabízí více než 20 interaktivních exponátů. Do neděle si také ve VIDA! science centru můžete navštívit zmenšený modul Micro Macro, který bude Jihomoravský kraj zastupovat na výstavě EXPO v Dubaji. 

Odložený sedmý ročník festivalu integrované tvorby FEST IN v divadle Barka začíná v sobotu a potrvá do 24. října. Můžete navštívit pestrou paletu divadelních představení pro děti i dospělé na hravá i vážnější témata. V představeních účinkují nevidomí, vozíčkáři, lidé s mentálním hendikepem a „údajně“ zdraví herci. 

V sobotní podvečer vypukne na palubovce haly Vodova basketbalový zápas 8. kola Kooperativa NBL mezi týmy Basket Brno a Nymburkem. Brněnské mužstvo čeká těžký oříšek v podobě loňského vítěze soutěže, podpora fanoušků bude tedy potřeba. 

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Faktor K i Káznice 250. Bývalá věznice na Cejlu žije kulturou
Faktor K i Káznice 250. Bývalá věznice na Cejlu žije kulturou

Mezi mnoha letošními důležitými výročími by neměla zapadnout připomínka 250 let od položení základního kamene Káznice na Cejlu. Pohled do historie a hlavně nástin budoucnosti přinese od 5. do 8. října akce Faktor K. Ve čtvrtek 6. října se koná akce Káznice 250. Ta má omezenou kapacitu, a proto je nutná registrace zde. 

Budova hlavního nádraží v Brně
Den architektury ukazuje Brno v mnoha kontextech

Nebourej, transformuj! je motto letošního Dne architektury, který se koná od 30. září do 6. října. Na programu je opět mnoho procházek, výstav a workshopů, díky nimž poznáte tvář Brna z jiné strany. Očím veřejnosti se otevřou prostory standardně nepřístupné. Souběžně s Dnem architektury probíhá v kině Art festival Film a architektura.

Zdena Zábranská; foto: MMB
Zemřela básnířka Zdena Zábranská

Ve středu 21. září se uzavřel život Zdeny Zábranské. Výrazná autorka současné české poezie, dlouholetá redaktorka brněnského nakladatelství Blok a nositelka Ceny města Brna zemřela ve věku 82 let.

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.