Přeskočit na obsah

Zvítězíte o víkendu? V počítačových hrách, na palubovce nebo úlovkem z trhu s historickými vozidly

15. října 2021 2 minuty čtení
(zob) - Pokud nevíte, co se děje o víkendu v Brně, tak nyní nadešel váš čas. Každotýdenní výběr z víkendového dění v Brně je tu. A co vás tedy čeká? Festival krátkých filmů BRNO16 vrcholí v Kině Art, na výstavišti se koná VeteránTechna a brněnští basketbalisté vyzvou soupeře z Nymburku v rámci 8. Kooperativa NBL.

Mezinárodní festival krátkých filmů BRNO16 není žádným nováčkem na brněnské kulturní scéně – letos se koná jeho 62. ročník. V Kině Art na Cihlářské i v prostoro No Art na Radnické můžete zhlédnout to nejlepší z české i světové tvorby krátkých filmových formátů – tedy snímků dlouhých maximálně 40 minut. Kromě filmů si určitě užijete i tematický doprovodný program.

VeteránTechna je akce na výstavišti určená nejen pro aktivní historické motoristy, na své si přijdou i milovníci starých aut. Kromě trhů organizátoři připravili i výstavu historických vozidel pro širokou veřejnost. Na trzích budou k sehnání automobily, motocykly, náhradní díly, dokumentace, literatura a sběratelské předměty. 

Pamatujete první počítačové hry nebo se chcete jen ponořit do pravěku herních nul a jedniček? Tak vyrazte v sobotu do Technického muzea v Brně na akci Víkend herních legend. Hrát se bude třeba Super Mario bros. nebo Tekken 3.

Už jen do konce října ve Vida! science centru probíhá výstava (Ne)omezení, na které na vlastní kůži poznáte, s jakými nástrahami se denně potýkají lidé s různými druhy postižení. Otestujete třeba sporty pro nevidomé či speciální systém domovního zvonku pro neslyšící. Výstava nabízí více než 20 interaktivních exponátů. Do neděle si také ve VIDA! science centru můžete navštívit zmenšený modul Micro Macro, který bude Jihomoravský kraj zastupovat na výstavě EXPO v Dubaji. 

Odložený sedmý ročník festivalu integrované tvorby FEST IN v divadle Barka začíná v sobotu a potrvá do 24. října. Můžete navštívit pestrou paletu divadelních představení pro děti i dospělé na hravá i vážnější témata. V představeních účinkují nevidomí, vozíčkáři, lidé s mentálním hendikepem a „údajně“ zdraví herci. 

V sobotní podvečer vypukne na palubovce haly Vodova basketbalový zápas 8. kola Kooperativa NBL mezi týmy Basket Brno a Nymburkem. Brněnské mužstvo čeká těžký oříšek v podobě loňského vítěze soutěže, podpora fanoušků bude tedy potřeba. 

Mohlo by vás dále zajímat

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie. Foto: Internetová encyklopedie dějin Brna
Starobrněnský klášter slaví 700 let

Stavba kláštera jako vykoupení z pozemských hříchů. I takto – poněkud bulvárně – bychom se mohli dívat na vznik starobrněnského kláštera cisterciaček. Jeho zakladatelka a donátorka královna Eliška Rejčka byla žena s pozoruhodným osudem. Její životní kroky by budily pozornost i nyní, natož ve středověkých českých zemích.

Tunel na Žabovřeské. Foto: Marie Schmerková
Velký městský okruh se rozrůstá, pracuje se na třech úsecích

Neustálé čekání v zácpách nemá nikdo rád. Jak ale pomoci plynulejší dopravě v Brně, když aut je stále více a ulice nelze nafouknout? Jedním z řešení je vybudování velkého městského okruhu (VMO). Aktuálně se pracuje hned na třech úsecích. Po jejich dokončení sice zatím nebude hotový celý okruh, ale řidičům i tak prospějí.

Povalená dopravní značka na Husově. Foto: MMB
BRŇÁCI a Brňačky, udělejte něco PRO BRNO

I když je oficiální název aplikace Brňáci pro Brno z dnešního pohledu genderově nekorektní, ona sama obyvatelům všech pohlaví dělá dobrou službu. Už 13 let jim umožňuje, aby jednoduše z mobilu nebo z počítače nahlásili závady, na které ve městě narazili, ať už jde o uvolněné dlaždice v chodníku, výmol v silnici, rozbujelou zeleň bránící ve výhledu, nebo blikající lampu.

Zahrady vil Tugendhat a Löw-Beer jsou nově průchozí zdarma. Foto: Marie Schmerková
Vyšel květnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Od začátku května opět pojede tramvaj číslo 1 do Bystrce. O víkendu 13. a 14. května se otevře více než sto běžně nepřístupných míst při festivalu Open House Brno. A do 15. května je možné přihlásit nápad na zlepšení života ve městě do participativního rozpočtu Dáme na vás.

Nejnovější články

Brněnské výstaviště, foto: M. Schmerková
Výstaviště slaví 95 let. Vyrazte prozkoumat brněnskou veletržní chloubu

Hlavním tahákem nadcházejícího víkendu jsou bezesporu oslavy 95 let brněnského výstaviště. Neváhejte s návštěvou, program je opravdu bohatý. Dále začíná také festival Provázek open, který potrvá až do června. K návštěvě zvou i dopravní hřiště v Komíně a Řečkovicích – chystá se zde speciální program pro děti.

Do Brna se sjeli zástupci dvanácti měst, aby sdíleli své zkušenosti a příklady dobré praxe a načerpali novou inspiraci.  Foto: M. Schmerková
Jak na životní prostředí? Zkušenosti z celého světa se sdílely v Brně

Zelená infrastruktura, údržba zeleně nebo energetika – i tato témata zahrnoval městem organizovaný mezinárodní workshop nazvaný příznačně Den partnerských měst. Do Brna se sjeli zástupci dvanácti měst, aby sdíleli své zkušenosti a příklady dobré praxe a načerpali novou inspiraci.  

Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat? Zdroj: MMB
Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat?

Koupaliště Riviéra zahajuje sezónu v sobotu 27. května. Zároveň jsou v plném proudu práce na přilehlém úseku velkého městského okruhu. Návštěvníci tak nebudou moci využívat obvyklá parkovací místa ani zastávky MHD. 

Zootechnička s medvíďaty, archiv Zoo Brno
Poznejte sedm desetiletí Zoo Brno ve fotografiích v Urban centru

Za odpočinkem i zvířaty chodí lidé do brněnské zoo od roku 1953. Jak se zahrada za 70 let proměnila, mapuje výstava historických i současných fotografií, kterou můžete až do 10. července navštívit v Urban centru na Mečové.