Přeskočit na obsah

ZŠ Sokolova projde přes prázdniny úpravami, radní vybrali zhotovitele na sanaci trhliny na budově

23. června 2021

Minulý rok se Základní škola Sokolova 4 rozšířila o nástavbu. Kvůli komplikacím při stavebních pracích nařídil statik monitoring budovy. Ten odhalil trhlinu v klenbě. Radní dnes vybrali zhotovitele, který zajistí sanaci trhliny. Podle nabídkové ceny vyjdou práce na 610 543 korun bez DPH.

Minulý rok postavili dělníci nástavbu na budově Základní školy Sokolova 4. Během prací se v severovýchodním rohu propadla zemina a statik nařídil monitorovat budovu i po dokončení stavebních úprav. „Ukázalo se, že v klenbě nad 1. nadzemním podlažím je trhlina, kterou je nutné sanovat. Do výběrového řízení se přihlásily dva účastníci a Rada města Brna dnes schválila doporučení komise, která preferovala ekonomicky výhodnější nabídku společnosti SASTA CZ,“ přiblížil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Sanaci provedou pracovníci firmy během letních prázdnin. Vítězná nabídková cena je 610 543 korun bez DPH.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.