Přeskočit na obsah

ZŠ Sokolova projde přes prázdniny úpravami, radní vybrali zhotovitele na sanaci trhliny na budově

23. června 2021
Minulý rok se Základní škola Sokolova 4 rozšířila o nástavbu. Kvůli komplikacím při stavebních pracích nařídil statik monitoring budovy. Ten odhalil trhlinu v klenbě. Radní dnes vybrali zhotovitele, který zajistí sanaci trhliny. Podle nabídkové ceny vyjdou práce na 610 543 korun bez DPH.

Minulý rok postavili dělníci nástavbu na budově Základní školy Sokolova 4. Během prací se v severovýchodním rohu propadla zemina a statik nařídil monitorovat budovu i po dokončení stavebních úprav. „Ukázalo se, že v klenbě nad 1. nadzemním podlažím je trhlina, kterou je nutné sanovat. Do výběrového řízení se přihlásily dva účastníci a Rada města Brna dnes schválila doporučení komise, která preferovala ekonomicky výhodnější nabídku společnosti SASTA CZ,“ přiblížil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Sanaci provedou pracovníci firmy během letních prázdnin. Vítězná nabídková cena je 610 543 korun bez DPH.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.