ZŠ Sirotkova bude mít novou sportovní halu

  • 06. září 2017
  • 1 minuta čtení
(ik) – Poklepem základního kamene začala dnes v Žabovřeskách stavba víceúčelového sportovního zařízení se dvěma tělocvičnami. Bude součástí ZŠ Sirotkova.

Stavba za téměř 60 milionů korun měla začít letos na přelomu května a června. Na realizaci projektu se původně měly podílet Brno a jeho městská část Žabovřesky ve výši 40 milionů korun a ministerstvo školství v objemu 20 milionů.

V souvislosti s vyšetřováním ministerských dotací do sportu se letos na jaře situace zkomplikovala. Ministryně školství Kateřina Valachová v květnu před svým odstoupením pozastavila ministerské dotace. Stavba haly byla v ohrožení a město Brno na realizaci akce půjčilo 20 milionů korun.

„Městská část těžce hledala další peníze a potřebovala výpomoc, než budou dotace z ministerstva školství restartovány. Navíc Brno ve své koncepci podporuje rozvoj sportu a trávení volného času mládeže. Hala při ZŠ Sirotkova je potřebná pro žáky i pro širokou veřejnost. Původní tělocvična byla zastaralá a nový projekt byl dobře připravený, proto jsme podnikli kroky k uvolnění této částky,“ zdůraznil 1. náměstek primátora Petr Hladík.

Nové sportovní zařízení bude mít dvě tělocvičny se zázemím a posilovnu. Má být dokončeno ke konci července 2018. Žáci základní školy budou v mezidobí pro tělocvik využívat sportoviště Sokola Žabovřesky ve Wilsonově lese.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít