Přeskočit na obsah

ZŠ Arménskou čeká oprava terasy

29. září 2021
Základní škola Arménská 21 se dočká opravy terasy, která je v havarijním stavu. Zakázka bude realizována ještě v letošním roce a budou při ní použity prostředky, které byly ušetřeny při rekonstrukci školní kuchyně na téže škole.

Oprava terasy je nutná z důvodu rozsáhlého zatékání do objektu budovy, a to do učeben a chodby, kde se pohybují žáci i personál školy. Stávající skladba terasy je provedena formou „obrácené střechy“, tedy střešní fólie je uložena pod tepelnou izolací, což má v případě poruchy střešní fólie ten negativní dopad, že prakticky nelze hledat závadu bez nutnosti rozebrání všech vrstev nad hydroizolací. Na základě toho je nutné provést celou skladbu terasy znovu.

„Opravy nebo rekonstrukce vylepšující prostředí, ve kterém se děti vzdělávají, mají v mých očích vysokou prioritu, zvlášť nyní, když museli školáci jeden školní rok v podstatě vynechat. Tato zakázka bude realizována ještě v letošním roce, takže problém se zatékáním bude bezprostředně vyřešen,“ řekl radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.

Ve výběrovém řízení byl vybrán zhotovitel s celkovými náklady na opravu ve výši 2,5 mil. Kč. Městská část Brno-Bohunice požádala město o převod finančních prostředků ve výši 883 tis. Kč z projektu „ZŠ Arménská 21 – rekonstrukce školní kuchyně“, neboť na tento projekt byla vysoutěžena podstatně menší suma, než se původně předpokládalo. Rozdílovou částku dofinancuje městská část ze svých zdrojů.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Nevyužité fotbalové hřiště v Bosonohách se díky participativnímu rozpočtu proměnilo ve „Sportovně-relaxační lesní zónu“

Ukázkami jízdy na pumptracku i závody pro děti a mládež ve čtvrtek slavnostně odstartuje novou kapitolu své existence někdejší fotbalové hřiště v bosonožském lese. Myšlenka jeho revitalizace uspěla v roce 2020 v participativním rozpočtu a o tři roky a tři miliony později je „Sportovně-relaxační lesní zóna“ připravená na návštěvníky a návštěvnice. 

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

AKTUALIZACE 3. 10. 13:45 Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ dnes odstartovala křtem galerijní tramvaje. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. ročníku Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.