Přeskočit na obsah

ZŠ Arménskou čeká oprava terasy

29. září 2021

Základní škola Arménská 21 se dočká opravy terasy, která je v havarijním stavu. Zakázka bude realizována ještě v letošním roce a budou při ní použity prostředky, které byly ušetřeny při rekonstrukci školní kuchyně na téže škole.

Oprava terasy je nutná z důvodu rozsáhlého zatékání do objektu budovy, a to do učeben a chodby, kde se pohybují žáci i personál školy. Stávající skladba terasy je provedena formou „obrácené střechy“, tedy střešní fólie je uložena pod tepelnou izolací, což má v případě poruchy střešní fólie ten negativní dopad, že prakticky nelze hledat závadu bez nutnosti rozebrání všech vrstev nad hydroizolací. Na základě toho je nutné provést celou skladbu terasy znovu.

„Opravy nebo rekonstrukce vylepšující prostředí, ve kterém se děti vzdělávají, mají v mých očích vysokou prioritu, zvlášť nyní, když museli školáci jeden školní rok v podstatě vynechat. Tato zakázka bude realizována ještě v letošním roce, takže problém se zatékáním bude bezprostředně vyřešen,“ řekl radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.

Ve výběrovém řízení byl vybrán zhotovitel s celkovými náklady na opravu ve výši 2,5 mil. Kč. Městská část Brno-Bohunice požádala město o převod finančních prostředků ve výši 883 tis. Kč z projektu „ZŠ Arménská 21 – rekonstrukce školní kuchyně“, neboť na tento projekt byla vysoutěžena podstatně menší suma, než se původně předpokládalo. Rozdílovou částku dofinancuje městská část ze svých zdrojů.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.