Přeskočit na obsah

Zřízení nového lycea na waldorfské škole v Brně je zase o krok blíž

19. května 2021

V dubnu letošního roku brněnští zastupitelé souhlasili s podáním žádosti o rozšíření výuky na Waldorfské základní a mateřské škole Brno o nové lyceum. Nyní radní souhlasili s odesláním žádosti o změny zápisu v Rejstříku škol a školských zařízení obsahující kapacitu nového lycea, místo, kde bude vzdělávání probíhat, název oboru a datum zahájení činnosti. To je další krok potřebný k tomu, aby na Plovdivské 8 mohli přivítat první středoškolské studenty.

Ve školním roce 2022/23 se počítá s otevřením první třídy čtyřletého lycea. „Po zapsání těchto změn budeme blíž k tomu, aby 1. září 2022 nastoupilo na čtyřleté lyceum prvních třicet žáků. Do budoucna bude tedy kapacita nové střední školy sto dvacet žáků,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Vyučování na waldorfském lyceu bude probíhat v blocích. „Ranní epochová výuka zahrnuje předměty, jako jsou český jazyk, matematika, dějepis, fyzika, chemie, biologie a zeměpis. Dopolední mimoepochová výuka obsahuje dva cizí jazyky, občanskou nauku, estetickou výchovu, tělesnou výchovu, výpočetní techniku, cvičné hodiny českého jazyka a matematiky a dále předměty podle zvoleného studijního zaměření. Odpoledne pak probíhají různé umělecké a odborné kurzy, jako je malování, modelování, eurytmie, tvořivá dramatika, práce se dřevem, s kovem, základy technologie, informatika, deskriptivní geometrie, laboratorní cvičení z biologie a podobně,“ doplnil Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.