Přeskočit na obsah

Zpráva o stavu města bude prezentována na výstavě

12. června 2020

Letos počtvrté vyšla Zpráva o stavu města, která hravou formou prezentuje data z různorodých oblastí života. Avšak poprvé se s ní budou moci občané seznámit na výstavě, a to v termínu od 15. do 26. června na Moravském náměstí.

Zpráva o stavu města 2019 je dostupná online na datovém portále www.data.brno.cz, a to jak v českém, tak i v anglickém jazyce. Vůbec poprvé ale budou infografiky k vidění ve veřejném prostoru. Výstavu formou panelů najdou lidé na Moravském náměstí u sochy Jošta od pondělí 15. června do pátku 26. června.

Doufám, že se zde v průběhu nadcházejících dní zastaví co nejvíce lidí, kteří se pak na Brno podívají jinýma očima, a to optikou čísel a tvrdých dat.  Ta jsou pro každý rozvoj nesmírně důležitá – teprve na jejich základě můžeme přijímat rozhodnutí, jak a kam se má rozvoj města ubírat, na co nezapomenout, s čím počítat. Jsem rád, že Brno je v tomto směru průkopníkem a že se nám postupně daří upozorňovat na význam a přínos dat pro udržitelný rozvoj města. Jsem také rád, že data nejen sbíráme a zveřejňujeme i třeba takto odlehčenou formou, ale že se nám postupně daří rozšiřovat seznam dat zveřejněných formou tzv. otevřených dat,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Zúčastnit se můžete také vernisáže, a to v úterý 16. června od 17 hodin.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.