Přeskočit na obsah

Zpráva o stavu města bude prezentována na výstavě

12. června 2020
Letos počtvrté vyšla Zpráva o stavu města, která hravou formou prezentuje data z různorodých oblastí života. Avšak poprvé se s ní budou moci občané seznámit na výstavě, a to v termínu od 15. do 26. června na Moravském náměstí.

Zpráva o stavu města 2019 je dostupná online na datovém portále www.data.brno.cz, a to jak v českém, tak i v anglickém jazyce. Vůbec poprvé ale budou infografiky k vidění ve veřejném prostoru. Výstavu formou panelů najdou lidé na Moravském náměstí u sochy Jošta od pondělí 15. června do pátku 26. června.

Doufám, že se zde v průběhu nadcházejících dní zastaví co nejvíce lidí, kteří se pak na Brno podívají jinýma očima, a to optikou čísel a tvrdých dat.  Ta jsou pro každý rozvoj nesmírně důležitá – teprve na jejich základě můžeme přijímat rozhodnutí, jak a kam se má rozvoj města ubírat, na co nezapomenout, s čím počítat. Jsem rád, že Brno je v tomto směru průkopníkem a že se nám postupně daří upozorňovat na význam a přínos dat pro udržitelný rozvoj města. Jsem také rád, že data nejen sbíráme a zveřejňujeme i třeba takto odlehčenou formou, ale že se nám postupně daří rozšiřovat seznam dat zveřejněných formou tzv. otevřených dat,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Zúčastnit se můžete také vernisáže, a to v úterý 16. června od 17 hodin.

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.