Přeskočit na obsah

Zoo Brno hledá nájemce pro stánek Afrika a další plochy

03. března 2021
Brněnští radní souhlasí se záměrem pronájmu stánku Afrika a dalších ploch v areálu Zoo Brno a stanice zájmových činností, čímž se rozšíří sortiment a kvalita nabízených služeb pro návštěvníky.

Stánek Afrika včetně skladovacích prostor má výměru 120 m2 a je určen k provozování občerstvení. Tato nájemní smlouva bude uzavřena na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 2 měsíce. Jednou z podmínek, které musí pronajímatel tohoto stánku splnit, je používání pouze vratných kelímků. Zoo Brno totiž od sezony 2016 zavedla do oběhu vratné recyklovatelné plastové kelímky. „Další z podmínek je také nutnost dodržování návštěvního řádu Zoo Brno. Veškeré podrobnosti najdou zájemci o pronájem na úřední desce města Brna,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Zoo Brno nabídne k pronájmu i části pozemků p. č.1654/1, p. č. 1654/51, p. č. 1660 a p. č. 1668 v k. ú. Bystrc o celkové výměře 150 m2. Tyto plochy jsou určené k provozování sezonních atrakcí a služeb, prodej specialit a občerstvení nebo zde mohou být umístěny například nápojové automaty. Podle případných nabídek je možné rozměry ploch v rámci dané celkové výměry upravit. Tyto smlouvy budou uzavřeny na dobu určitou v roce 2021 podle typu nabízené služby.

„Nájemní smlouvy může Zoo Brno uzavřít až poté, co záměr zveřejníme na úřední desce města Brna zákonem stanoveným způsobem po dobu 15 dnů. Veškeré příjmy z uzavřených smluv získá Zoo Brno,“ doplnil Petr Hladík.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Cestovní ruch proberou koncem dubna v Brně odborníci z celého světa. Uskuteční se Czechia Travel Trade Day

Do konce března se mohou tuzemští podnikatelé v cestovním ruchu a organizace destinačního managementu přihlásit na Czechia Travel Trade Day. Jedna z největších tuzemských akcí na podporu incomingu se uskuteční 24. a 25. dubna v Brně pod záštitou a za účasti ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. 

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.