Přeskočit na obsah

Zoo Brno hledá nájemce pro stánek Afrika a další plochy

03. března 2021

Brněnští radní souhlasí se záměrem pronájmu stánku Afrika a dalších ploch v areálu Zoo Brno a stanice zájmových činností, čímž se rozšíří sortiment a kvalita nabízených služeb pro návštěvníky.

Stánek Afrika včetně skladovacích prostor má výměru 120 m2 a je určen k provozování občerstvení. Tato nájemní smlouva bude uzavřena na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 2 měsíce. Jednou z podmínek, které musí pronajímatel tohoto stánku splnit, je používání pouze vratných kelímků. Zoo Brno totiž od sezony 2016 zavedla do oběhu vratné recyklovatelné plastové kelímky. „Další z podmínek je také nutnost dodržování návštěvního řádu Zoo Brno. Veškeré podrobnosti najdou zájemci o pronájem na úřední desce města Brna,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Zoo Brno nabídne k pronájmu i části pozemků p. č.1654/1, p. č. 1654/51, p. č. 1660 a p. č. 1668 v k. ú. Bystrc o celkové výměře 150 m2. Tyto plochy jsou určené k provozování sezonních atrakcí a služeb, prodej specialit a občerstvení nebo zde mohou být umístěny například nápojové automaty. Podle případných nabídek je možné rozměry ploch v rámci dané celkové výměry upravit. Tyto smlouvy budou uzavřeny na dobu určitou v roce 2021 podle typu nabízené služby.

„Nájemní smlouvy může Zoo Brno uzavřít až poté, co záměr zveřejníme na úřední desce města Brna zákonem stanoveným způsobem po dobu 15 dnů. Veškeré příjmy z uzavřených smluv získá Zoo Brno,“ doplnil Petr Hladík.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.