Přeskočit na obsah

Známe vítěze 4. ročníku Dáme na vás. Uspělo 11 projektů

02. prosince 2020

O půlnoci z úterý na středu skončilo hlasování o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. V letošním, 4. ročníku hlasoval rekordní počet občanů města Brna, a to 20 676, což je o 56 % více než loni.

„Především bych chtěl poděkovat všem, kdo se do hlasování zapojili. Sledovat vývoj finálového hlasování bylo skutečně napínavé a pořadí projektů se pořádně promíchalo ještě v posledních hodinách. Rekordní účast je potvrzením rostoucího zájmu a důvěry Brňáků v participativní rozpočet a odměnou celému realizačnímu týmu „Dáme na vás“ za usilovnou mnohaletou práci,“ řekl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Vítězné projekty pro rok 2020:

1. SOS pro jezírka obory Holedné!
2. Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým
3. Klubovny pro děti v Tuřanech
4. Včely do Brna
5. NEBÝT NA TO SAMA – Ženy v onko léčbě
6. Sportovně-relaxační lesní zóna
7. Lesní hřiště pro Lesnou a Královo Pole
8. Park pro Majdalenky
9. Medlánky v pohybu
10. ZAMILEC – dětské hřiště a sportoviště
11. Řečkovický HRájMěsto Brno na letošní ročník participativního rozpočtu Dáme na vás vyčlenilo 33 milionů korun. Občané ve finálovém hlasování rozhodovali o 65 projektech. Realizováno jich bude 11 za cenu 30 052 500 korun.

Hlasování se kvůli víkendovému výpadku před původně avizovaným koncem 30. listopadu prodloužilo o 1 den na základě usnesení Rady města Brna.

Kompletní výsledky jsou dostupné online na www.damenavas.brno.cz/vysledky-hlasovani.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.