Přeskočit na obsah

Změna územního plánu umožní proměnu lokality mezi třídou Generála Píky a ulicí Porgesovou

12. ledna 2022

Brněnští radní na své poslední schůzi doporučili zastupitelům, aby vydali změnu územního plánu týkající se lokality mezi třídou Generála Píky a ulicí Porgesovou.

„Cílem projednané změny územního plánu, kterou magistrát pořizuje v celoměstském zájmu, je umožnění výstavby vědecko-výzkumného kampusu s názvem Mendel Quarter, a to včetně rozvoje bydlení a ubytování pro zaměstnance, stážisty a konzultanty této instituce. Na podobě změny územního plánu jsme se dohodli jak s příslušnou městskou částí Brno – Královo Pole, tak s Ministerstvem kultury ČR. Následně byl dokument na podzim loňského roku veřejně projednán,“ uvedl radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

Nová urbanistická koncepce vytváří prostor pro výstavbu vědeckých a výzkumných institucí, bydlení
a služeb, které spolu vytvoří komplexně fungující okrsek. „S ohledem na charakter areálového uspořádání se nebude jednat o typický městský okrsek. Přesto zde budou mít pracující a bydlící veškeré služby v docházkové vzdálenosti. Pro budoucí rozvoj lokality zde změna územního plánu umožní i výstavbu veřejné vybavenosti, jako je například mateřská škola,“ dodal Filip Chvátal.

Finální slovo v této věci bude mít Zastupitelstvo města Brna. To bude zmíněnou změnu územního plánu projednávat na lednovém zasedání.

Území, jehož se týká předmětná změna územního plánu:

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.