Přeskočit na obsah

Změna územního plánu umožní proměnu lokality mezi třídou Generála Píky a ulicí Porgesovou

12. ledna 2022
Brněnští radní na své poslední schůzi doporučili zastupitelům, aby vydali změnu územního plánu týkající se lokality mezi třídou Generála Píky a ulicí Porgesovou.

„Cílem projednané změny územního plánu, kterou magistrát pořizuje v celoměstském zájmu, je umožnění výstavby vědecko-výzkumného kampusu s názvem Mendel Quarter, a to včetně rozvoje bydlení a ubytování pro zaměstnance, stážisty a konzultanty této instituce. Na podobě změny územního plánu jsme se dohodli jak s příslušnou městskou částí Brno – Královo Pole, tak s Ministerstvem kultury ČR. Následně byl dokument na podzim loňského roku veřejně projednán,“ uvedl radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

Nová urbanistická koncepce vytváří prostor pro výstavbu vědeckých a výzkumných institucí, bydlení
a služeb, které spolu vytvoří komplexně fungující okrsek. „S ohledem na charakter areálového uspořádání se nebude jednat o typický městský okrsek. Přesto zde budou mít pracující a bydlící veškeré služby v docházkové vzdálenosti. Pro budoucí rozvoj lokality zde změna územního plánu umožní i výstavbu veřejné vybavenosti, jako je například mateřská škola,“ dodal Filip Chvátal.

Finální slovo v této věci bude mít Zastupitelstvo města Brna. To bude zmíněnou změnu územního plánu projednávat na lednovém zasedání.

Území, jehož se týká předmětná změna územního plánu:

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.