Přeskočit na obsah

Změna územního plánu umožní proměnu lokality mezi třídou Generála Píky a ulicí Porgesovou

12. ledna 2022
Brněnští radní na své poslední schůzi doporučili zastupitelům, aby vydali změnu územního plánu týkající se lokality mezi třídou Generála Píky a ulicí Porgesovou.

„Cílem projednané změny územního plánu, kterou magistrát pořizuje v celoměstském zájmu, je umožnění výstavby vědecko-výzkumného kampusu s názvem Mendel Quarter, a to včetně rozvoje bydlení a ubytování pro zaměstnance, stážisty a konzultanty této instituce. Na podobě změny územního plánu jsme se dohodli jak s příslušnou městskou částí Brno – Královo Pole, tak s Ministerstvem kultury ČR. Následně byl dokument na podzim loňského roku veřejně projednán,“ uvedl radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

Nová urbanistická koncepce vytváří prostor pro výstavbu vědeckých a výzkumných institucí, bydlení
a služeb, které spolu vytvoří komplexně fungující okrsek. „S ohledem na charakter areálového uspořádání se nebude jednat o typický městský okrsek. Přesto zde budou mít pracující a bydlící veškeré služby v docházkové vzdálenosti. Pro budoucí rozvoj lokality zde změna územního plánu umožní i výstavbu veřejné vybavenosti, jako je například mateřská škola,“ dodal Filip Chvátal.

Finální slovo v této věci bude mít Zastupitelstvo města Brna. To bude zmíněnou změnu územního plánu projednávat na lednovém zasedání.

Území, jehož se týká předmětná změna územního plánu:

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.