Žijte udržitelně. Ekodotace vám pomůžou - Tiskový servis

Žijte udržitelně. Ekodotace vám pomůžou

  • 01. února 2022
  • 2 minuty čtení

(zob) – Plánujete rekonstrukci domu či střechy nebo chystáte úpravy na zahradě a zajímají vás ekologická řešení? Právě pro vás tu jsou ekodotace. Od 1. února se můžete hlásit s projekty do dvou programů – Zeleň střechám! a Nachytej dešťovku!

Žijte udržitelně. Ekodotace vám pomůžou
Žijte udržitelně. Ekodotace vám pomůžou

Oba programy jsou matadory mezi brněnskými ekodotacemi. Fungují od roku 2019 a i s jejich pomocí vyrostlo v Brně již na 176 zelených střech a 89 projektů s dešťovou vodou. Přihlásit se se svým projektem je navíc velice jednoduché. Vše se odehrává v programu Grantys, který zájemcům pomáhá při vyřízení všech náležitostí. 

Zeleň střechám! podporuje zelená a udržitelná řešení v městské zástavbě. Střecha osázená zelení je nejen esteticky zajímavá, ale především udržuje teplotní stabilitu budovy – v létě ochlazuje a v zimě je další izolační vrstvou. Dotace můžete využít u nových či rekonstruovaných rodinných domů či garáží. Maximální velikost střechy může být 1 000 m?. Lhůta pro podávání žádostí v letošním roce je od 1. února do 31. října. 

Program Nachytej dešťovku je určen pro úspěšné žadatele dotačního programu Státního fondu životního prostředí. Zájemci žádají o podporu při budování podzemních zásobníků vody, která je poté různorodě využívána. Nejčastěji se srážková voda uplatní při zalévání zahrádek, kdy ji vracíme do přírodního koloběhu. Efektivně se dá dále využít i pro splachování toalety. Lhůta pro přihlášení je také od 1. února do 31. října.

Všechny informace a podrobnosti najdete na webu ekodotace.brno.cz.

Další články z rubriky