Přeskočit na obsah

Zhotovitel projektové dokumentace je vybrán, propojení konečné tramvají v Rakovecké s přehradou získá jasnější podobu

10. listopadu 2021
Město zná zhotovitele projektové dokumentace pro projekt „Dopravní a technické propojení ulice Rakovecké a Rakovecké zátoky“. Radní dnes rozhodli, že o dokumentaci i autorský dozor se postará společnost Provo, její nabídková cena 1 688 200 korun bez DPH byla vyhodnocena jako nejvýhodnější. Projekt propojení Rakovecké zátoky s ulicí Rakoveckou počítá s vybudováním samostatné stezky pro chodce a cyklisty, odvodněním, prodloužením vodovodu i kanalizace a veřejného osvětlení.

„Nová stezka propojí jak pěším, tak cyklistům konečnou tramvajové linky v Rakovecké s oblíbenou rekreační oblastí kolem Brněnské přehrady. Součástí projektu je i vybudování kanalizace a vodovodu či veřejného osvětlení. Z doručených nabídek se nejvýhodněji jevila ta od firmy Provo, která zajistí za 1,6 milionu korun bez DPH vypracování projektové dokumentace pro územní rozhodnutí a pro vydání stavebního povolení a prováděcí dokumentace stavby. Zajistí také autorský dozor v průběhu stavby,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Podél nové stezky přibudou také lavičky, odpadkové koše s pevně zabudovanou konstrukcí, nabíjecí stanice pro elektrokola i nová zeleň. Celkem komise posuzovala pět nabídek. Termín zahájení stavby není v této fázi přípravy jasný. Vítězná firma má podle smlouvy na dokončení projektové dokumentace pro územní rozhodnutí 7 měsíců od podpisu smlouvy. Zbývající dokumentaci musí dodat do 5 měsíců po výzvě ze strany města. Celkově by náklady na projekt propojení zátoky s ulicí Rakoveckou neměly přesáhnout 31 milionů korun.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.