Přeskočit na obsah

Zhotovitel projektové dokumentace je vybrán, propojení konečné tramvají v Rakovecké s přehradou získá jasnější podobu

10. listopadu 2021

Město zná zhotovitele projektové dokumentace pro projekt „Dopravní a technické propojení ulice Rakovecké a Rakovecké zátoky“. Radní dnes rozhodli, že o dokumentaci i autorský dozor se postará společnost Provo, její nabídková cena 1 688 200 korun bez DPH byla vyhodnocena jako nejvýhodnější. Projekt propojení Rakovecké zátoky s ulicí Rakoveckou počítá s vybudováním samostatné stezky pro chodce a cyklisty, odvodněním, prodloužením vodovodu i kanalizace a veřejného osvětlení.

„Nová stezka propojí jak pěším, tak cyklistům konečnou tramvajové linky v Rakovecké s oblíbenou rekreační oblastí kolem Brněnské přehrady. Součástí projektu je i vybudování kanalizace a vodovodu či veřejného osvětlení. Z doručených nabídek se nejvýhodněji jevila ta od firmy Provo, která zajistí za 1,6 milionu korun bez DPH vypracování projektové dokumentace pro územní rozhodnutí a pro vydání stavebního povolení a prováděcí dokumentace stavby. Zajistí také autorský dozor v průběhu stavby,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Podél nové stezky přibudou také lavičky, odpadkové koše s pevně zabudovanou konstrukcí, nabíjecí stanice pro elektrokola i nová zeleň. Celkem komise posuzovala pět nabídek. Termín zahájení stavby není v této fázi přípravy jasný. Vítězná firma má podle smlouvy na dokončení projektové dokumentace pro územní rozhodnutí 7 měsíců od podpisu smlouvy. Zbývající dokumentaci musí dodat do 5 měsíců po výzvě ze strany města. Celkově by náklady na projekt propojení zátoky s ulicí Rakoveckou neměly přesáhnout 31 milionů korun.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.