Přeskočit na obsah

Zhotovitel projektové dokumentace byl vybrán, rekonstrukce kanalizace a vodovodu na Kšírově by mohla začít za necelé dva roky

10. srpna 2022

Rekonstrukce kanalizace a vodovodu čeká ve dvou etapách ulice Kšírova, Jeníčkova a Pěšina. Práce by měly začít v roce 2024. Aby se termín zahájení stihl, schválili dnes brněnští radní výběr dodavatele projektové dokumentace a autorského dozoru. Dokumentaci nutnou pro územní rozhodnutí a stavební povolení vytvoří firma Aquatis za nabídkovou cenu 5,4 milionu korun bez DPH.

„Kanalizace v ulicích Kšírova, Jeníčkova a Pěšina je z roku 1939 a vzhledem ke svému stáří se nachází ve špatném technickém stavu. Potřebujeme tedy zrekonstruovat celkem 1345 metrů této sítě. Práce chystáme i na vodovodním řadu v délce 1486 metrů. Po dobu prací bude obyvatelům přilehlých nemovitostí zajištěno náhradní zásobování pitnou vodou. Abychom mohli rekonstrukci zahájit, potřebujeme mít dokumentaci pro územní rozhodnutí, pro stavební povolení a pro provedení stavby. Tu nám zajistí firma Aquatis, která přišla s nejvýhodnější nabídkou 5 475 000 korun a navíc je schopná vše nutné dodat o 7 týdnů dříve, než jsme požadovali,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková.

Do země začnou dělníci podle předpokladů kopat v roce 2024. Po rekonstrukci kanalizace a vodovodu také obnoví povrchy vozovek a chodníků. Cílem projektu je zlepšit odtokové poměry v kanalizaci a také zásobování pitnou vodou.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB

tel.: +420 542 172 272

mobil: +420 770 179 563

e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Národní konference řešila závislostní politiku měst a obcí

Po dvou on-line konferencích způsobených pandemií covid-19 uspořádal dnes Odbor protidrogové politiky Úřadu vlády České republiky národní konferenci věnovanou oblasti závislostí. Hlavním tématem konference, na jejímž uspořádání se podílelo statutární město Brno, byla závislostní politika měst a obcí.

Úprava přednádražního prostoru: Studie a prováděcí dokumentace jsou hotovy, peníze alokovány, zbývá podpis smlouvy se zhotovitelem

Administrativní a projektová příprava úpravy přednádražního prostoru jde do finále. V průběhu roku vznikla postupně architektonická studie a následně prováděcí dokumentace, v městském rozpočtu jsou alokovány finanční prostředky a Brněnské komunikace čekají na doběhnutí lhůt, aby mohlo dojít k podpisu smlouvy se zhotovitelem.

Poslední rozšiřování rezidentního parkování v tomto roce. Přidají se dvě oblasti v Králově Poli

Poslední letošní rozšiřování oblastí placeného stání se uskuteční 21. listopadu. Do systému rezidentního parkování se od tohoto dne přidají dvě královopolské oblasti: 3-08 (Dalimilova) a 3-09 (Herčíkova). Rada dnes schválila změny v nařízení, které tuto změnu v oblastech umožňují.

Při základní škole na Vedlejší vznikne nový pavilon, proběhne tu i rekonstrukce

Rada města Brna dnes schválila výzvy k podání nabídek na dvě veřejné zakázky týkající se základní školy na Vedlejší 10. U obou město hledá zpracovatele projektové dokumentace. První projekt se týká výstavby nového venkovního pavilonu, druhý zahrnuje rekonstrukci a vestavbu stávající budovy.