Žena z dřívějška v Městském divadle Brno

  • 02. listopadu 2017
  • 2 minuty čtení
(java) - V sobotu 4. listopadu uvede Městské divadlo Brno premiéru inscenace německého autora Rolanda Schimmelpfenniga Žena z dřívějška.

Komorní rodinné drama, které začíná takřka v rovině manželské komedii o nevěře, ale končí v podstatně méně lehkém duchu, napsal Roland Schimmelpfennig v roce 2004 pro Burgtheater. Brněnské nastudování je v režii Alžběty Burianové.

Tříčlenná rodina se chystá po letech stěhovat daleko za moře. Byt je vyklizený, nábytek na lodi, všechen zbylý majetek naskládaný v krabicích. Frank, jeho žena Klaudie i jejich syn Andi se těší na nový začátek. Vtom se ozve zvonek a za dveřmi stojí Romy Vogtländerová, která Klaudii sdělí, že s jejím manželem měla v létě před čtyřiadvaceti lety vztah a on jí přísahal věčnou lásku. Nyní si přichází jeho slib vybrat a chce, aby s ní odešel a už nikdy se nevrátil zpět.

„Na hře nás nejvíce zajímá téma minulosti. Jak minulost ovlivňuje naši současnost, a také jakým způsobem si ji idealizujeme, přetváříme, deformujeme a modifikujeme. A pak také konflikt mezi manžely. Jejich touha po svobodě a zároveň po jistotě a bezpečí. Což jsou dvě neslučitelné věci,“ přiblížila režisérka inscenace Alžběta Burianová.

Hrají: Igor Ondříček (Frank), Radka Coufalová (Klaudie), Markéta Sedláčková (Romy Vogtländerová), Vojtěch Blahuta (Andi) a Eliška Skálová (Andiho přítelkyně Tina).

Premiéra 4. listopadu 2017 na Činoherní scéně Městského divadla Brno.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít