Přeskočit na obsah

Žena z dřívějška v Městském divadle Brno

02. listopadu 2017 2 minuty čtení
(java) - V sobotu 4. listopadu uvede Městské divadlo Brno premiéru inscenace německého autora Rolanda Schimmelpfenniga Žena z dřívějška.

Komorní rodinné drama, které začíná takřka v rovině manželské komedii o nevěře, ale končí v podstatně méně lehkém duchu, napsal Roland Schimmelpfennig v roce 2004 pro Burgtheater. Brněnské nastudování je v režii Alžběty Burianové.

Tříčlenná rodina se chystá po letech stěhovat daleko za moře. Byt je vyklizený, nábytek na lodi, všechen zbylý majetek naskládaný v krabicích. Frank, jeho žena Klaudie i jejich syn Andi se těší na nový začátek. Vtom se ozve zvonek a za dveřmi stojí Romy Vogtländerová, která Klaudii sdělí, že s jejím manželem měla v létě před čtyřiadvaceti lety vztah a on jí přísahal věčnou lásku. Nyní si přichází jeho slib vybrat a chce, aby s ní odešel a už nikdy se nevrátil zpět.

„Na hře nás nejvíce zajímá téma minulosti. Jak minulost ovlivňuje naši současnost, a také jakým způsobem si ji idealizujeme, přetváříme, deformujeme a modifikujeme. A pak také konflikt mezi manžely. Jejich touha po svobodě a zároveň po jistotě a bezpečí. Což jsou dvě neslučitelné věci,“ přiblížila režisérka inscenace Alžběta Burianová.

Hrají: Igor Ondříček (Frank), Radka Coufalová (Klaudie), Markéta Sedláčková (Romy Vogtländerová), Vojtěch Blahuta (Andi) a Eliška Skálová (Andiho přítelkyně Tina).

Premiéra 4. listopadu 2017 na Činoherní scéně Městského divadla Brno.

Mohlo by vás dále zajímat

Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží
Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.