Zemřel Karol Divín, krasobruslařský král i skromný gentleman

  • 06. dubna 2022
  • 2 minuty čtení
(mak) – Ve středu 6. dubna zemřel ve věku 86 let Karol Divín, legendární krasobruslař, uznávaný trenér, nositel Ceny města Brna, který patřil k nejvýznamnějším osobnostem brněnského sportu.

Karol Divín se narodil 22. února 1936 v Budapešti. Jeho maminka Irma byla Češka z Plzně, tatínek Antonín byl německý Maďar. Většinu života však tento výsostný sportovec prožil v Brně. Během své krasobruslařské kariéry dosáhl mnoha úspěchů. K nim patří stříbrná medaile z olympijských her ve Squaw Valley v roce 1960, stříbro z MS v Praze v roce 1962, bronz z MS v Dortmundu v roce 1964, titul mistra Evropy z roku 1958 v Bratislavě a řada dalších medailí a ocenění na prestižních soutěžích. Také se mu podařilo vyhrát titul mistra republiky jedenáctkrát v řadě, což je rekord, který bude jen těžko překonán.

V roce 1964 ukončil brněnský krasobruslař aktivní kariéru sportovce a stal se uznávaným trenérem. Má podíl například na vzestupu jednoho z našich nejlepších krasobruslařů Brňana Michala Březiny, který se pod jeho vedením zúčastnil olympiády ve Vancouveru v roce 2010. Karol Divín byl pověstný nejen svým elegantním stylem na ledě, ale také svým galantním chováním a skromností. Za jeho perfektní výkony v roli sportovce i trenéra mu byla v roce 2016 udělena Cena města Brna a právem se zařadil mezi nezapomenutelné osobnosti brněnského sportu.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít